Herkes evladına sahip çıksın…

Malum uyuşturucu bugün çocuklarımız için en büyük tehlikelerin başında yer alıyor. Alınan tüm önlemlere rağmen bu büyük tehlike tüm gençlerimizi ve evlatlarımızı tehdit etmeye devam ediyor.

Artık okul çevrelerinde, ufacık çocukların ellerinde dolaşır durumda. Ne kadar önlem alınırsa alınsın aile çocuğuna yetirince sahip çıkmadan bu tehlike her yakınında olacak. Bugün çocuklara sakız, şeker paketlerinde dağıtıyor diyor bir arkadaşım. Çocuklarınız arkadaşlarından sakız bile şeker bile almasın mutlaka tembih edin ve kontrol edin diye de öneride bulunuyordu.

İş sakız çikolataya geldiyse eğer, artık işimiz çok daha zor. Çocukların alışveriş yaptıkları yerlere kadar hepsini kontrol etmek, çok daha uyanık olmak zorundayız. Çocuklarımıza en yakın arkadaşından bile hiçbir şekilde yiyecek ya da abur cubur verdiği zaman almamasını öğretmek zorundayız. Belki tüm sakız, çikolata ve yiyeceklerini tamamen evden yanına koymamız gerekiyor.

Bir milli mücadele anlayışımız varsa çocuklarımızı en başta bu uyuşturucudan korumaktır milli mücadele. Ve devlet artık okul çevrelerindeki tüm işyerlerini saniye saniye denetlemeli. Hepimiz önce kendi çocuğumuzdan başlayarak tüm evlatlarımız için gözümüzü açıp, uyuşturucu taciri teröristlerden koruyalım.

Biz evlatlarımıza sahip çıkarsak, o zalimler fırsat bulamaz….

İlginizi Çekebilir

Bursaspor için fırsat zamanı

Süper Lig’in 26. haftasında evinde Galatasaray’a karşı 2-0 öne geçtiği mücadeleyi 3-2 kaybeden Bursaspor Milli ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir