Hevessiz Galibiyet

Galibiyet ve 3 puan ile sonuçlanan Sivasspor maçı bize bir kere daha gösterdi ki artık olay galibiyet almak ya da kümede kalmak falan değil. Takımın içinde bulunduğu durum bu iki kavramında çok önünde, çok üstünde.

Evet, Bursaspor kritik 3 puana rağmen hala küme düşme hattından uzaklaşabilmiş değil, ne acı. Bundan sonra herhangi bir puan kaybına tahammül yok. Durumu oraya kadar getirmenin de zaten bir anlamı yok. İşin en kritik tarafı ise 16.sıradaki takımla oynanacak maç var yani sahip olunan 6 puanlık fark, o maç için olası bir mağlubiyetle bir anda eriyip gidebilir. İşte durum böyleyken Sivasspor karşısında alınan bence çok kritik bir galibiyet sonrasında bile ne yazık ki o sevinci, güveni, birlik beraberlik havasını, atmosferini bir türlü yakalayamıyoruz.

Bir Bursaspor taraftarı olarak bugüne kadar atılan, yenilen bir sürü gole şahit oldum ve ben hayatımda “hatırladığım kadarıyla” ilk defa atılan bir gol sonrası sevinmek yerine “Yönetim İstifa” tezahüratlarına şahit oldum, ne kadar kötü değil mi? Durumun ne kadar vahim, acı, sıkıntılı olduğunu daha güzel anlatmanın bir yolu olduğunu düşünmüyorum. Her hafta biraz daha fazla dibe gidiyorsunuz, çıkılan her maç final havasında, Sivasspor gibi bu sene ligde flaş bir iş çıkartan bir takım karşısında 83’te 1-0 öne geçiyorsunuz. Normal şartlarda o stadyumda yer yerinden oynamalı ama yönetime ya da hocaya tepkiyle değil, atılan golün verdiği sevinçle, mutlulukla, kenetlenme ile. İşte bu hafta bu duruma şahit olduk. Bir ara protokol tribününde bir karmaşa yaşandı ve tüm taraftar maçı bırakıp oraya kenetlendi. Bırakın taraftarı, yedek kulübesindeki oyuncular bile kafalarını yukarı çevirip neler oluyor diye izlemeye başladılar. Herkeste bir tedirginlik, herkeste bir gerginlik. Yönetim ve hoca artık bu çağrılara kulak vermeli ve gerekeni yapmalı diye düşünüyorum. Yoksa bu yolun sonu hiç iyiye gitmiyor. İçeride oynanan her maçta böyle tepkilerle karşılaşıp tabiri caizse “hevessiz” olmaktansa bir orta yol bulunmalı.

Sahada oynanan oyun hakkında da söylenecek çok bir şey olduğunu düşünmüyorum. Anlamsız bir futbol müsabakası izledik. Geçtiğimiz haftanın en çok eleştirilen isimlerinden Harun bize puan ve puanlar kazandıracak kurtarışlara imza attı. Barış’ı ilk yarıda beğendim, Batalla’nın oyundan alınmasını, hele hele yerine Furkan’ın girmesini anlamsız buldum. İlk 11’de Grozav tercihi gereksizdi. Takımla hiçbir uyumu olmadığı attığı her adımda belli oldu. Delarge ya da Yusuf bu takımda Kembo ile birlikte kanatlarda oynayabilecek isimler onların dışında bir arayışa girmek gereksiz. Stancu’nun golüyle kazanıp 3 puana sahip olmak güzel, neticede artık 3 e 5 e bakacak halimiz yok 1-0 olsun bizim olsun yeter ki şu sezon bir an önce bitsin.

Sonuç olarak rakibimiz olmayan bir takım karşısında aldığımız 3 puan çok değerliydi ve bize anlık olarak bir nefes aldırdı. Ancak Bursaspor ne yazık ki bir sonraki hafta için güven vermeyen bir takım. Haftaya Antalyaspor deplasmanı çok kritik. Bu hafta onlarında kazanması özgüvenlerini yerine getirdi ve bizi çok zorlu bir maç bekliyor. Hevessiz bir galibiyet sonrası olması gereken şey deplasmanda Antalyaspor’u da kayıpsız geçip yola devam edebilmek. Yoksa bu haftanın hiçbir anlamı olmaz. Hevesimizin bir kere daha kursağımızda kalmaması dileğiyle.

 

İlginizi Çekebilir

Belki de o bir Einstein’dır…

Son yıllarda okuma güçlüğü çeken çocukları damgalamak için kolayca söyleniveren “disleksi” sorunu aslında “özgül öğrenme ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir