KABUL ETMİYORUM!

Haftalar geçtikçe, maçlar oynandıkça alınan sonuçlar, ortaya çıkan tabloartık tamamen kabul edilemez bir hal aldı. Aslında sonuç bazlı konuşmak tam anlamıyla doğru değil ancak bu oyunun temel amacı skor elde edebilmek. Biz artık sonucu falan geçtik, mücadele görsek, ter görsek o da bize yetecek. Çıkın, aslanlar gibi oynayın, sonrasında sonuç zaten kendiliğinden gelecektir ama oyuncusundan teknik direktörüne, başkanından yönetimine hiç kimsede o aslanlıktan eser yok. Bırakın eseri, en ufak bir kıvılcım bile yok ve artık eleştiri yok, kabul etmeme var!

Ligin şu anda en kötü takımı konumunda bulunmayı kabul etmiyorum!Ligin en altında bulunan takımlar bile sahada bir varlık gösterebilmek için zaman zaman bir şeyler yaparken, en azından yapmaya çalışırken, sizin tepkisiz kalmanızı kabul etmiyorum!

Her bir oyuncudaki ayak titremesini kabul etmiyorum! Ardı ardına birkaç isabetli pas bile yapamamanızı kabul etmiyorum!Ekong, o pozisyonda kırmızı kart görmeni, kendini o duruma düşürmeni kabul etmiyorum! İlk golde Gomis’in o kadar boş kalmasını da kabul etmiyorum!

Maç esnasında ekrana gelen Bursaspor kulübü başkanının ekrana yansıyan görüntüsünü kabul etmiyorum!

Le Guen’in her maça farklı bir taktikle çıkmasını kabul etmiyorum! Ya da yaptığı oyuncu değişikliklerinin hiçbir anlam, mantık, taktik içermemesini kabul etmiyorum! Sahadaki her bir oyuncunun nerede olduklarının, ne yaptıklarının farkında bile olmamalarını kabul etmiyorum!

En büyük hücum güçlerimizin kenarda oturmasını kabul etmiyorum! Galatasaray deplasmanına maç boyu savunma yapmak üzerine kurulu bir taktikle çıkılmasını kabul etmiyorum! Kasımpaşa’dan, Sivas’tan hiçbir eksiğimiz yokken, aksine birden fazla üstünlüğümüz varken onlar kadar varlık gösterememenizi kabul et-mi-yo-rum!

2 sezon sonra ilk defa bir takımın ceza sahası içinde topla buluşamamasını ve bu takımın adının Bursaspor olmasını kabul etmiyorum! 90 küsur dakikayı 0 korner, 0 ceza sahası içinde topla buluşmayı, 0 ortayla tamamlamanızı, çektiğiniz şutlardan hiç birinin isabet bulmamasını, hadi isabeti geçtim, çekilen ilk şutta dakikaların 67’yi göstermesini kabul etmiyorum!!!

Sıralama olarak sizden üstte olan takımlara karşı hiçbir varlık gösterememenizi, Türkiye’nin şampiyon olmuş 5. takımının bu maçlardan bir elin parmaklarını geçmeyecek puanlar çıkarmasını kabul etmiyorum! Böyle bir taraftara sahipken, bizi futboldan soğutmanızı kabul etmiyorum!

Geçen sezon son maçta kümenin kapısından dönmüşken bu sene oraya gitmek için bu kadar çaba sarf ediyor olmanızı kabul etmiyorum! Yaşananlardan hiçbir ders almamış olmanızı kabul etmiyorum! Küme düşülen sezonda bile aslanlar gibi mücadele ederken bu sene içinde bulunduğunuz rahatlığı asla ve asla kabul et-mi-yo-rum!

Tüm bunlar oluşmuşken, maç öncesi ve sonrasında yapılan yorumlarda ortaya koyulan hiçbir mazereti kabul etmiyorum! Le Guen’in maç öncesi durumun farkında olduğunu iddia edip, maç esnasında ve sonrasında aslında hiçbir şeyden haberi olmamasını kabul etmiyorum!

Velhasıl, ligin kalan maçları için acil bir şok gerektiğini düşünüyorum. Yoksa yolun sonunun neresi olduğu gün gibi aşikar. Ya kendinize gelip kalan maçlarda elinizden geleni sonuna kadar yapmaya çalışırsınız ya da maç sonu taraftar gruplarımızın bir tanesinin sosyal medya hesabından da dile getirdiği gibi “bavullarınızı toplarsınız”.Bu şehiri, bu tarihi, bu şanlı Bursaspor’u hak etmeyenler buna mahkumdur.

 

İlginizi Çekebilir

CHP Bursa’da Akkuş pimi çekti!

CHP Bursa’da aylardır devam eden iç savaşta oldukça ağır hasar alan İl Başkanı Hüseyin Akkuş, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir