Kimyasal kullanmadan öldürmek normal mi yani?

Dün sabah ABD’nin Suriye’ye düzenlediği bombardımanla uyandık. Zalim Esed’in kimyasal silah kullanarak insanları öldürdüğü gerekçesiyle günlerdir beklenen saldırı gerçekleşti. Suriye rejimi vuruldu. Ancak iki yüzlü batının bir kez daha ikircikli tavrı da dünyanın gözleri önüne serildi.

Zalim Esed’in 7 yıldır kendi halkını öldürdüğü gerçeği ortadayken, Arakan’da Müslümanlar katledilirken. Irak’ta, Yemen’de ve Filistin’de çocuk kadın yaşlı genç demeden zalimler ölüm kusarken gıkını çıkarmayan ABD ve batı, kimyasal silah kullanılınca müdahale ediyor.

Katil Esed’in zalimliğini Türkiye 7 yıldır dünyaya haykırıyor. Gözü dönmüş batı görmüyor duymuyor. Esed’e müdahale edilmesi çok doğru ama zalimler zalime müdahale etti diye zalimleri alkışlayacak değiliz. Filistin’de çocuklara kan kusturan ölüm yağdıran İsrail’i korumak için yapılan bu saldırıların asla orada öldürülen çocuklar için olmadığını biliyoruz.

Batı ve ABD’nin inandırıcılığını ancak bir gün katil İsrail’e müdahale ederse göreceğiz. İsrail’in zalimliğini hedef almayan tüm barış vs söylemleri, müdahaleleri yalan dolandan öteye gitmez gidemez. Dünyanın gelmiş geçmiş en zalim, en cani terörist devleti olan İsrail’i görmeyenlerin Suriye’ye öldürülen insanlar için müdahale ettiklerine inanmak en kibar tabiriyle saflık olur.

Katil Esed ve İsrail başta olmak üzere ABD ve batılılar Ortadoğu’dan çekilip gittiklerinde ancak bölgeye huzur gelebilir. Bu şeytanların olduğu yerde ölümden acıdan kandan başka bir şey bulmak mümkün değildir. Rabbim tez günde şeytanların coğrafyamızdan defolup gittiklerini göstersin bize…

İlginizi Çekebilir

Kamu mumlarını yakmak helal, sigara haram mı?

Hz. Ömer, kamu işleriyle meşgul olduğu makamında kendisini ziyarete gelen misafiriyle kısa ama ibretlik diyaloğunu ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir