Kudüs’ten sonra sıra kimde?

Irak, Suriye, Yemen, Katar,  derken Filistin’de işgalin boyutları her geçen gün daha da büyüyor.  ABD’nin bitmek bilmeyen oyunlarında sıra Kudüs’e geldi. Peki, İslam dünyası buna da sezsiz kalırsa sırada ne var? İslam’ın kıblesi Mekke mi? Yoksa ABD ve İsrail’in işgallerine karşı dimdik ayakta durmaya çalışan Türkiye mi?

Pek tabii ki ABD dünyanın en güçlü devletidir.  Ekonomisi, silah gücü, nüfusu ile kendini kendisini dünyanın hâkimi olarak görüyor.  Aslına bakarsınız kirli oyunlarıyla bu gücü yakalıyor. Hangi devlet gelişim göstermeye kalksa, yer altı kaynakları bakımında zengin topraklara sahip olsa, ABD orada bitiveriyor. Türkiye için de bu oyunları oynuyor. PKK- FETÖ gibi Türkiye’deki terör guruplarının ana kaynağı ABD’dir.  Türkiye şuan yüzde 10 değil de yüzde 5 gelişim gösterdiyse bunun sebebi oynanan oyunlardır. İslam devletlerinin yok olmasını, gelişmemesini, söz sahibi olmamasını istiyorlar. Maalesef ki Suriye ve Irak’ta isteklerine ulaştılar. Suudi Arabistan ve Mısır ise bir Yahudi atasözünün de dediği gibi ‘ Her koyun kendi bacağından asılır’ zihniyetinde hareket ediyorlar. Irak, Suriye ve Filistin’de Arap- Müslüman kardeşlerinin kanının akıtılması ve topraklarının işgal edilmesi onlar için sanırım hiçbir şey bir ifade etmiyor. Çok şükür ki Irak Başkanı İbadi, DEAŞ ile savaşın bittiğini açıkladı dün.  Bir beladan daha kurtuldu Irak. Neyse konumuza geri dönelim, diyeceğim şudur ki: Savaşın göbeğindeki Irak bile ABD’ye NOTA verdi. En azından rahatsızlığını dile getirdi.

Bölgedeki İslam ülkeleri içinde en büyük tepki tabii ki de Türkiye’den geldi, gelemeye devam ediyor. Türkiye olmasa zaten şuan Ortadoğu çoktan tamamen yok olmuştu. ABD bugüne kadar İsrail’in başkenti olarak Kudüs’ü tanımadıysa, Irak ve Suriye hala resmi haritalarda tek bayrak altında görünüyorsa, bu Türkiye’nin varlığından kaynaklanıyordur. Terörle yıllarca Türk Milletini yıldırmaya çalıştılar olmadı, sonrasında 15 Temmuz hain darbe girişiyle Türkiye’yi işgal altına almak istediler. Çok şükür ki bizler millet olarak uyandık ve bu oyunları bertaraf ettik. İslam dünyası da artık uyanmalıdır!

Trump’ın Kudüs kararına en sert tepkilerden biride Kuzey Kore’den geldi. Kuzey Kore Lideri Kim Jong-Un, öyle açıklamalar yaptı ki adeta İsrail ve ABD’ye meydan okudu. Nükleer füze denemeleri sebebiyle ABD ile savaş noktasına gelmesine rağmen geri adım atmayıp, tavrını net bir şekilde ortaya koyan Kuzey Kore, Kudüs konusunda da lafını sakınmadı.  lider Kim Jong-Un, şimdi de “İsrail diye bir devlet mi var ki başkenti Kudüs olsun” açıklamasında bulundu. Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho da Siyonist bir devleti tanımayacaklarını açıklarken, Kudüs’ü Filistin’in başkenti olarak kabul ettiklerini söyledi.

Artık bu işgalcileri, Müslüman Katillerini durdurmamız gerekiyor. Kuzey Kore’nin verdiği tepkileri, tavırları ABD’ye karşı, İslam dünyası olarak bizlerinde vermesi gerekiyor. Her yazımda söylüyorum, yine söyleyeceğim: “Birlikten ve beraberlikten güç doğar” Sen ben değil, biz olursak bu işgale bu kana dur diye biliriz. İslam sancağı altında ordularımızın kurulması gerekir. Düşmanların oyunlarına gelerek, aynı coğrafyada yaşadığımız kardeşlerimize silah doğrultmayı bırakıp,  namlulularımızı düşmana çevirmeliyiz.  Unutma, unutturma: ‘Kudüs Filistin’in başkentidir’

İlginizi Çekebilir

Havuzlara dikkat edilmeli…

Malum havalar çok sıcak ve sıcaktan bunalan özellikle çocukların yaz aylarında en büyük eğlencesi sitelerindeki ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir