Anasayfa / Yazarlar / Kur’an ve Okuyanlar yasaklansın

Kur’an ve Okuyanlar yasaklansın

Evet, yanlış duymadınız Kur’an ve Kur’an okuyanlar yasaklansın, bunu da ben söylüyorum.

Neden mi? Çünkü Laikliğe aykırı, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ediyor. Diğer dinden olan vatandaşlarımıza karşı ayıp oluyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yılbaşı kutlamalarının bir gün öncesinde 30 Aralık 2016 günü okutulan Cuma hutbesi ile ilgili malum kişi ve kuruluşlar tarafından savcılığa suç duyurusu yapıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan dilekçede Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek”le suçlandı.

O hutbeye muhalefet partisi de aynı şekilde suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Eksik söylemişler, sadece hutbe değil Kur’an ve hadisler, içtihatlar hepsi yasaklanmalı, bunları okuyan, yazan, söyleyen herkes tutuklanmalıdır.

Birinci mecliste; İslam dini bizi geri bıraktı, Hristiyanlığı kabul edelim, batı ile bütünleşelim tartışmaları vardı ya, işte şimdi de bunlar; onların yeni çağdaş versiyonu.

Bu gün; Hristiyanlık yerine Batı değerleri deniyor o kadar.

Bu kafa; Yılbaşı gecesi eğlence mekânına yapılan terör saldırısını çarpıtarak ve çok üzülmüş gibi yaparak, yaşam biçimlerinden dolayı katledildiklerini söylüyor içindeki kinlerini buldukları bu kılıfa sararak kusuyorlar.

Hürriyet Gazetesinin köşe yazarı Taha Akyol dahi bir sürü sosyolojik, hukuki tahliller yapıyormuş edası ile “Eğlenen masum insanlar yaşam biçimlerinden dolayı katledildiler.” diyerek bilimsel bir analiz yapıyormuş havası ile ayrışmanın değirmenine su taşımıştır.

Şu ana kadar elde edilen bulgulara göre; saldırgan Kırgızistan vatandaşı bir Kırgız yani Türk.

Bu kişi Kırgızistan’da FETÖ tarafından devşirilmiş bir haşhaşi olabilir. Bu bir tahmindir ama uzak bir ihtimal değildir. Kırgız devleti adeta FETÖ tarafından kuşatılmış belki de ele geçirilmiştir.

Bu alçakça eylemin DAEŞ ve FETÖ ortak yapımı olma ihtimali çok yüksektir.

Bizdeki “yaşam tarzcı” lara sormak lazım; bu kanı bozuk; o kadar ülkeden geçerek Türkiye’ye gelmiş, ülkemizde; yaşam tarzını beğenmediği kişilere karşı eylem yapmış öylemi?

O gece Kırgızların tamamı Camide mi imiş, eğlence mekânlarının tamamı kapalı imiş, Bir tek Türkiye’de açıkmış.

Şam’da ki yılbaşı eğlencelerini görmemiş herhalde.

Yaşam tarzına saldırı diyenlere, El insaf, iyi niyetinize inanmak istiyoruz.

Duygularınız, aklınızın önüne geçmesin.

Bu eylem Türkiye ve Türklere karşı yapılmış bir eylemdir.

Lütfen sağduyulu olalım, bu eylemi gerçekleştiren hainlerin değirmenine su taşımayalım.

Batı toplumlarında neden terör örgütleri türemiyor düşünüyor musunuz?

Şimdi batının yüksek değerlerinden bahsetmeye başlayanları duyar gibiyim.

Hayır, yanılıyorsunuz, batıda terör örgütleri türemiyor, çünkü onların görevini batılı devletler yapıyor, örgüte gerek kalmıyor. Delil mi arıyorsunuz, Dünya coğrafyasına bir göz atın yeter.

Maide suresi 32. Ayet “… Kim, bir insanı, bir can karşılığı veya yeryüzünde bir bozgunculuk çıkarmak karşılığı olmaksızın öldürürse, o sanki bütün insanları öldürmüştür. Her kim de birini (hayatını kurtararak) yaşatırsa, sanki bütün insanları yaşatmıştır. …”

 

ali@cakirel.av.tr

İlginizi Çekebilir

Müzik ziyafeti!

Taksim meydanındaki AKM’nin yıkılıp yerine adam gibi bir kültür merkezi yapılması projesi bazı çevreleri çok ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir