Muhsin Yazıcıoğlu’nu anarken…

Bugün 25 Mart 2018… Tam 9 yıl önce FETÖ denin terör örgütü bu ülkenin yetiştirdiği mert cesur inançlı adamlardan biri olan Muhsin Yazıcıoğlu’nu alçakça şehit ettiler.

Ülkemiz seçim sathı mahallindeyken milleti birbirine düşürmek için planlar yapan haşhaşiler, helikopterle seçim çalışmasından dönen Muhsin Yazcıoğlu’nu ve yanındaki 4 kişiyi alçakça şehit ettiler. Aradan tam 9 yıl geçti. Milletimiz bağrından çıkan milletin adamı olan inançlarından taviz vermeyen yiğitlerini dualarla anmaya devam ederken, onları şehit eden alçaklardan da devletimiz çok şükür hesap sormaya başladı daha da soracak.

“İki saniye sonrasına garantimiz olmayan bir hayatımız için fırıldak olmaya gerek yok” sözleri akıllarımızda tüm tazeliğiyle duran Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun tüm yaşamı, mertliği, dik duruşu ve davasına sahip çıkması bugüne de yarına da en güzel örneklerden biri durumunda.

Bugün üç kuruşluk çıkarları için kimlerin neler yaptığını ibretle izlerken, ömrünü Allah yoluna, millet ve yatan yoluna harcayan Muhsin Yazıcıoğlu ve onun gibi yiğitleri hatırlamak, onlardan ilham alarak evlatlarımızı yetiştirmek bize inancımızın ve kültürümüzün bir görevi ve ödevidir.

Ve yazımı yine Yazıcıoğlu’nun hepimizin kulağına küpe olacak şu sözleri ile tamamlayalım: “Haksız bir davada zirve olmaktansa, haklı bir davada zerre olmayı tercih ederim”. Allah’a emanet olun…

İlginizi Çekebilir

Bursaspor için fırsat zamanı

Süper Lig’in 26. haftasında evinde Galatasaray’a karşı 2-0 öne geçtiği mücadeleyi 3-2 kaybeden Bursaspor Milli ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir