Anasayfa / Yazarlar / Mustafa Bozbey: Önümüzdeki yıl cumhuriyet yürüyüşünü Bademli de düzenleyeceğiz!

Mustafa Bozbey: Önümüzdeki yıl cumhuriyet yürüyüşünü Bademli de düzenleyeceğiz!

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey her yıl çok ses getiren Cumhuriyet Yürüyüşleri’ni artık Bademli’de yapma kararı aldıklarını açıkladı. Konu ile ilgili Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bozbey, böyle bir karar almada en önemli etkenin yürüyüşe sıradan insanların hatta kimi başörtülü ve sakallı insanların da sızma girişimleri olmasına bağladı. Yapılan eylemin cumhuriyetin ve devrim kanunlarının ruhuna uygun olması gerektiğini ama böyle sızmaların bu ruhu zedelediği ve buna önlem almak gerektiğini sözlerine ilave eden Bozbey bu sebeple Bademli semtinin bu kutsal yürüyüşün mehabetine daha uygun olduğu görüşüne il yönetimi ve yerel yönetim birimleri olarak karar verdiklerini belirtti.

Önünüzde ki yıl yapılacak yürüyüş için şimdiden hazırlıklara başladıkları belirten Bozbey Bademli semtindeki villalara asılmak üzere Saten ve ipekten Atatürk bayrak ve flamaları sipariş edildiğini ( her villaya özel) ayrıca o geceye özel Paris’ten sokaklara sıkılmak üzere parfüm sipariş edileceğini, motosikletli katılımcıların da markalı ve pahalı motosikletlerle katılabileceği bir ortam oluşacağı için de yürüyüşün dünya motosiklet severler ve binenler için de anlamlı bir hale geleceğini sözlerine ilave etti.

Bu yıl yapılan törenlere büyük bir sürpriz yaparak katılan Kemal Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki yıl da törenlere katılacağına dair söz aldıklarını ve esas büyük sürprizin de yeni yapılacak yürüyüşe 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in davet edileceğini, bu görevin de parti milletvekili Turhan Tayan beyefendinin üstlendiğini belirten Bozbey, “Süleyman Demirel tam da arzu ettiğimiz fotoğrafa uygun bir isim oldu. Demirel’in 28 Şubat sürecinde Ankara’da opera izleyicilerine yönelik ellerini açarak sarfettiği “İşte çağdaş Türkiye ” sözünün Bademli yürüyüşünün mottosu olabileceğini düşünüyorum. Ayrıca törende sayın genel başkanımızın uyarı ve önerileri ile katılımcılara fötr şapka beyaz leblebi ve Türk kahvesi ikramı yapılacak.”dedi.

Hükümetin cumhuriyet törenlerine yönelik takındığı anlamsız iptal işlemlerinin kendilerini ziyadesi ile üzdüğünü bunun cumhuriyetin kazanımlarına karsı düşmanca bir tavır olduğunu belirten Bozbey; “Halkımız dikkat etsin ve uyanık olsun. Bugün Cumhuriyet Bayramı’nı iptal edenler yarın da hac ve umreyi iptal ederler.”dedi.

Son dakika;

 

Uğur Dündar’ın ekranlara vedası sonrasında fırınlarda ve zeytin depolarında ki gergin bekleyiş sona erdi:)

 

PALA/İNKAYA savaşında son durum: Savcılık makamı yaptığı soruşturmada hiç bir yetkisi , hiç bir sorumluluğu ve tek kuruş ta (kendisine ait) bütçesi olmadığını öğrendiğini KENT KONSEYİ başkanlığı için tarafların kavga gürültü çıkarmasına anlam veremediğini belirtip  “Koskoca adamlarsınız, bizim apartmanın kapıcısının bile daha çok yetkisi var, insan bu sanal şeyler için kavga eder mi ? Ne kadar ayıp hadi öpüşün ve barışın” diyerek işi tatlıya bağladığı öğrenildi” ise de savcılık makamının  bu kararına  itiraz etmek için  söz alan İnkaya’ya savcılık makamı  _Babacan bir tavırla kulağına eğilerek_ ” Mehmet Bey , Facebook ta domates, biber yetiştirmek bile bundan daha heyecanlı..  akıllı ol ” diyerek meseleyi kapatmıştır.

İlginizi Çekebilir

Ortadoğu’da modernleşme ve kadın

Ortadoğu / İslam coğrafyasında modernleşme süreçleri daha ziyade hukuk ve eğitim alanlarında belirginleşti. Hukuk ve ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir