Son Haberler

Ne yaptığımızı ve ne yapacağımızı biliyoruz…

Türkiye düşmanları terör adı altında üzerimize saldırmaya devam ediyor. Ülkemiz adı konmamış bir savaşı yaşıyor. Karşımızdaki düşman kalleş, korkak, hain. Ve biz onlarla mertçe savaşıyoruz. Korkmadan ve yılmadan. Toprağa düşen her şehit , her yiğit azmimizi arttırıyor. Bazıları bana kızacak ama Allahın rahmetinin ve bereketinin çokça olduğu bir dönemden geçiyoruz.  Kar nasıl rahmet ve bereket ise,  Müslümanlar için Şehitlerde rahmet ve berekettir. Ve her Müslüman rabbinin huzuruna şehit olarak gitmek ister. Şimdi yüreğimizden Bir Ömer Halis Demir olmak, bir Fethi Sekin olmak geçiyor.

 

Suriye’de Fırat kalkanı harekatımız devam ediyor. El Bab hemen hemen tamam , temizlik yapılıyor. Rusya ve İran ile yaptığımız üst düzey görüşmeler neticesinde Suriye’de kalıcı bir ateş kes için mutabakata varıldı. Bu ay içersinde Astana ‘da görüşmelere başlanacak.  Suriye rejimi de yaptığı açıklamada Astana sürecine önem verdiğini açıkça bildirdi. Ateşkes şu an itibari ile bazı taciz ateşlerinin dışında başarıya ulaşmış gözüküyor. ABD devre dışı. Obama görevi bırakırken yıkarak dökerek gidiyor. Gelişine methiyeler yazılmıştı. Şimdide gitse de kurtulsak deniliyor.

Trump gelmeden  dünyada barışçı bir politika izleyeceğinin mesajlarını veriyor. İnanalım mı diyorum. İnanasım gelmiyor. ABD de tekbir Amerika yok , neticede son sözü orada paranın  baronları söylüyor.

İş dönüyor dolaşıyor Londra ya geliyor. Ah Londra ah…  Dünyada ki görünen şeytan kim diye sorsalar hiç düşünmeden Londra derim.

 

Bütün bunlara rağmen yolumuza devam ediyoruz. Yapmamız gerekenleri yapıyoruz.  Başbakan Yıldırım IRAK a giderek , Irak başbakanı İbadi ile görüştü. Mutabakata vardılar. Sincar PKK üssü haline gelmeyecek. Ve Kuzey Irak ta bizi tehdit eden hiçbir terör unsuru barınamayacak.  İbadi den sonra Kuzey Irak Kürdistan bölgesel yönetimi başkanı Barzani ile yapılan görüşme de önemli. Artık bu bölgede Türkiye’nin sözü en önemli söz. Verdiğimiz sözü yerine getiriyoruz. Ve yapamayacağımız söz vermiyoruz. Suriye sınırımız ve Irak sınırımız dahil terörden temizlenene kadar bu bölgede mücadelemiz devam edecek. Misak-ı Milliyi koruyacağız. Görelim Mevla’m  neyler, neylerse güzel eyler.

 

Bunu yanı sıra Mecliste Anayasa maratonu başladı. Komisyonda kabul edilen 19 madde üzerinde yapılacak meclis görüşmelerine geçildi. İlk oylama yapıldı ve 330 barajı aşıldı. Artık buradan dönüş yok. Fiili olarak devam eden Başkanlık sistemini de anayasal zemine oturtarak dış dünya ile yapacağımız görüşmeler içinde çok daha dirayetli olacak bir sistemle dünya önüne çıkacağız. Millet olarak daha da kenetleneceğiz.

 

Anayasa sandığı nisan da önümüze gelir. Bahçelinin şimdiden oyunu belli etmesi , süreci rahatlattı. Fire olacağını sanmam.  Bu değişiklik en az % 60-65 oranı ile milletten geçer.

 

CHP her zamanki gibi üzerine düşen görevi yapıyor. Hiçbir zaman bu milletten yana olmayan, her daim Türkiye düşmanları ile aynı frekansı taşıyan bir parti oldu. M.Kemal Atatürk’ün arkasına saklanarak, belli  bir kesimin M.Kemal Atatürk’e olan tartışmasız sevgisini suistimal ederek kendine ana muhalefet üretti. Her daim bu millete düşman olarak hareket etmesini bildi. Yönetiminden bir şey beklemem ama CHP ye oy veren vatansever kardeşlerimden CHP nin gerçek yüzünü görmesini isterim.

Aynı zamanda ekonomik anlamda da ülkemize yapılan saldırı hala devam ediyor. Her gün dolar alan, piyasadan dolar çeken hainler var. Bunların içinde yabancıların olduğu kadar,onların işbirlikçilerinin de olduğunu biliyoruz.

 

Bilsinler ki başaramayacaklar. Bu millet gerekirse  soğan ekmek yer, yinede zalime eyvallah etmez. Ve kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz.

 

Her zaman söylerim, benim gibi bunu söyleyen birkaç ekonomist arkadaşım daha var. Çok defa açıkça  söylenmez ve yazılmaz.  Kağıttan para olmaz. Adı ne olursa olsun, ister dolar, ister Euro bunlar para değildir. Gerçek para, altın veya gümüştür. Tasarrufunuz varsa sadece altın alın. Dünya devletleri de neticede paralarını altına tedavül ediyor. Ortada dolaşan doların miktarını Amerika bile bilmiyor. Bilinen ama açıklanmayan bir gerçek her numaralı dolardan en az iki tane olduğu yönünde. Dünya dolarlarının karşılığı ABD den istemeye kalksa , yani dolarlarını altına çevirse ABD hemen batar.  Dolara güvenmeyin. ABD de dolardan vazgeçti aslında, yeni bir para ürettiler adı Amero. ABD, Meksika ve Kanada ortak bu paraya geçecekler. Bu ne zaman olur bilemem ama, söyleyelim dolarlar elinizde patlamasın.

 

Türkiye yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Başta Cumhurbaşkanımız, Başkanımız, Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 2023 hedeflerine adım adım ilerliyor.

Ne yaptığımızı biliyoruz. Ve ne yapacağımızı da biliyoruz.

Artık Millet olduk. Bir ve beraberiz. Acılarımız da bir, sevinçlerimizde bir.

 

HDPKK artık yok hükmünde, CHP yönetim olarak HDPKK benziyor. Onlarda yok hükmünde.

Bir tek CHP nin tabanı olarak bilinen kardeşlerimiz var. Onların da çoğunluğu vatansever, biliyorum. Arkadaşlarım , akrabalarım var içlerinde. Bu ülkenin kalkınmasını ve ileri ülkeler seviyesine çıkmasını istiyorlar. Biz de aynı şeyi istiyoruz. Ne olursa olsun beraber yaşayacağız ve birbirimizi anlayacağız.

Herkes istediği yaşam biçimde,  özgürce bu ülkede yaşayacak.

Selam ,sevgi ve dua ile.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Kendinize bir sorun!

Halk arasında yaygın bir inanış vardır. Buna göre politikacılar yalan söyler. Bu inanış temelde verilen ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir