Neredesiniz?

İlk yarının son haftaları ile başlayıp kupa maçlarıyla devam eden kötü gidişat ne yazık ki ikinci yarının ilk maçında da devam etti. İlk yarının ortalarında yakalanan seri bozulduktan sonra bir türlü düzelemedik. Sanki o takım gitti, yerine bambaşka bir takım geldi. Ben sahada oynayan futbolcuları son maçlarda tanıyamaz oldum çünkü.

Agu-Badu ikilisi bizim için çok kıymetli, değil mi? İkisi de çok değerli oyuncular. E hani nerede Agu, nerede Badu? Sene başında yakaladıkları o havadan şimdilerde eser yok. Başakşehir orta sahası neredeyse top göstermedi. Hele bir de Batalla ilk yarıda sakatlanıp çıktıktan sonra o mevkiye Kembo geçince iyice tadından yenmez bir hal aldı. Agu-Badu ikilisinin gayreti, çabası ya da adı her ne ise güzel ama yetersiz.

Aziz galiba ilk yarıda ulaştığı gol sayısını kendine yeterli buldu. Bugün onu oyunun son anlarına kadar neredeyse hiç ilerde göremedik. Nerede o soldan sürekli bindiren, pozisyonlar bulan, yaratan Aziz? Maç boyunca yakalanan bence en net pozisyonda Aziz neden kaleye vurmuyorsun? İçeri çevirmek belki daha garanti ama sende o pozisyonu gol yapacak ayakta, yetenekte var. Daha önce yaptın çünkü. Öyle pozisyonlarda golle buluştun biz de oturduğumuz yerden ayağa fırladık.

Başakşehir’in duran toplarda ne kadar etkili olduğu bilinirken, yenen ilk golde nasıl rakip oyuncu topa o kadar rahat yükselebiliyor? Stoperler neredesiniz? Hadi korner tamam, ikinci golde Mossoro nasıl bomboş kalıyor? Titi, Ekong neredesiniz? Son zamanlarda topa doğru düzgün dokunmamış olan Arda solda topla buluşup hareketlenirken Barış neredesin?

Son yıllarda Türkiye’deki en formda kaleci Harun, gollerde neredesin? Çizgi üzerinde bu kadar reflekssiz kalmazdın sen. Harikalar yaratırdın, rakip takım gol diye ayağa kalkardı ama sen heveslerini kursaklarında bırakırdın, yani en azından biz öyle alıştık seni de öyle görmek istiyoruz.

Sahada Bursaspor formasıyla mücadele eden tüm oyuncular, son zamanlarda nerede olduğunuzu biliyor musunuz? Mücadeleden, ruhtan ne kadar uzaklaştığınızın farkında mısınız? Maçın ilk düdüğüyle beraber sizi destekleyen 25 bin küsür taraftarın önünde, özellikle ikinci yarının başında kulakları sağır eden o destekle golü bulamıyorsunuz. Şimdi bu kadar konuşmuşken yiğidi öldürüp hakkını da yemeyelim. Başakşehir bence ligin şu anda en iyi takımı. Muazzam uyumlu, birbirini tanıyan, kondüsyonlu, sahada alan bırakmayan bir takım. Ancak rakip her kim olursa olsun bizi kendi evimizde böylesine bir hayal kırıklığına uğratmaya hakkınız yok.

Sonuç olarak ikinci yarıya böylesine bir mağlubiyetle başlamak başlı başına bir hüsran. Yenilebilirsin, buna kimse ses çıkaramaz ancak maçın sonlarına doğru yuhalanmayı da, protesto alkışlarına maruz kalmayı da hak etmeyen bir takımsın. Bu ligde tertemiz şampiyon olmuş bir takımsın, kendi evinde böylesine darmadağın olmayı hak etmiyorsun. Yapılması gereken şey oyunculara sahip oldukları sorumlulukların ve içinde bulunduğumuz durumun acilen anlatılmasıdır. Her neredeyse bu futbolcular, bir an önce oradan sahaya getirilmeliler. Bunları Mösyö’de söyledi bakalım bir faydası olacak mı? Haftaya Alanya çok zor bir deplasman ardından içerde Beşiktaş maçı. Bizim için ne kadar özel olduğu zaten tartışmaya kapalı. Beşiktaş maçında tüm şehir sizi bekliyor olacak. Lütfen en kısa zamanda kendinize gelin.

İlginizi Çekebilir

CHP Bursa’da Akkuş pimi çekti!

CHP Bursa’da aylardır devam eden iç savaşta oldukça ağır hasar alan İl Başkanı Hüseyin Akkuş, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir