Anasayfa / Yazarlar / Ortadoğu için hedef Türkiye

Ortadoğu için hedef Türkiye

Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Her geçen gün başka bir terör belası bizleri farklılıklarımızla vurmaya devam ediyor. Bu günlerde bazı yorumcuların dile getirdikleri başlıklar var. Teknoloji, sanat, bilim gibi  dallarda üstün başarılarımız var ki, bizim neyimizi çekemiyorlar gibi diyaloglar gündeme geliyor. Peki, neden Türkiye?

Sıradan bir vatandaş gözüyle bakıldığında aslında çoğu şeyi açıkça görebiliyoruz. Sadece olay sırasını iyi yapmak gerekiyor. Türkiye şuan çok iyi bir teknoloji ve bilime sahip bir ülke olamayabilir. Fakat bunca terör belasına rağmen hızla büyümekte olan bir Türkiye hali hazırda dünyaya sözünü geçiren devletlerin pek hoşuna gitmiyor. Tarihimizin düşman devletler üzerinde ki etkisinin geçmediğini teröre olan destekleriyle birlikte anlarken, terörün arkasına gizlenmeleri de korkaklıklarının en büyük göstergesidir. Peki, olay sırası nedir?  Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Davos’ta yapılan Dünya Ekonomik Forumu’nda İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’e sert tepki gösterdi. Peres ile birlikte “Gazze Ortadoğu’da Barış Modeli” oturumuna katılan Erdoğan, İsrail’in orantısız güç kullandığını ve Gazze’nin açık bir hapishane haline getirildiğini söyleyerek bölgeye uygulanan ablukanın kaldırılmasını istedi. Aslında bu Türkiye’nin baş kaldırışı olmuştu. Masumun sesi olmaya başlamış, dünyada söz sahibi bir ülke haline gelmiştik. Filistin yanıyor, Musul yanıyor, Halep yanıyor. Filistin dedik masum insanlarımız öldü. Irak dedik masum insanlarımız, askerlerimiz ve polislerimiz hayatını kaybetti. Şimdi Halep dedik, Türkmenlere saldırıldı yetmedi. Kilis’e roketler düşmeye başladı yetmedi. Halepli çocukların umudu olalım dedik, El- Bab’ a girdik. Nerede bir Müslüman ağlıyorsa orada olmaya çalıştık. Ne zaman bir terörün canını yaktıysak bir büyük ülkenin önüne taş koyduk. Biz masum çocuklar için katilleri vurdukça misilleme yapılır gibi ertesi gün masum insanlarımız öldü. Bir gün Türklüğe, bir gün Kürtlüğe saldırdılar başaramadılar. İnsanların mezheplerine saldırdılar başaramadılar. Şimdi rota yine değişti. Ülke gündeminin hayatını kaybeden masum 39 kişinin olması gerekirken, dini inançlarına takılı kalındı. Twitter üzerinden veya insanlar kendi aralarında ki sohbetlerinde alkolü konuştu, yılbaşını konuştu. Yani terörün istediğini konuşanlar oldu. Bizler bu ayrıma düşersek işte o zaman terör kazanmış olur.

Dünya üzerinde ki tüm yardım çığlıklarının sesi olan bir ülkemiz ve vicdanımız var. Bugün Irak’ta, Suriye’de, Filistin’de ve Güneydoğu bölgemizde terör destekçisi devletlerin önünde ki en büyük engel Türkiye’dir. Amerika’nın, İngiltere’nin, Almanya’nın ve İsrail’in hayalleri ile dolu olan Ortadoğu’ da Türkiye’nin varlığı tüm dünyayı huzursuz ediyor. Büyük devletlerin gücüne güç katmasını, masum insanların öldürülmesine engel olan Türkiye’nin bölgeden silinmesi, dünyada acımasızlığın zulmün ve katliamların artması anlamına geliyor. İşte bu sebeplerden dolayı Türkiye’nin başından terör eksik olmuyor. Türkiye Cumhuriyeti’nde ayrımcılık yapılabilecek tüm kapıları deniyorlar. Türkiye’yi bölmek demek, dünyayı tamamen ele geçirmek demektir. Bugün Filistin, Suriye, Irak hala bir direniş verebiliyorsa bunun sebebi Türkiye’dir. Şunu unutmamak gerek eğer bir gün Türkiye  zor duruma düşerse arkamızda hiçbir devlet olamayacaktır. O yüzden vatansız kalmamak için Filistin, Suriye ve Irak gibi katliamların yaşandığı bölgelerin umudu olabilmek için oyuna gelmememiz gerekir.

İlginizi Çekebilir

Doğru Noktada “Birlik” Olmak

Oldum olası özellikle bizim mahalledekilerin siyasi ikbal ve dünyevi menfaatlerini “susmaya” endekslemesini, bir türlü anlayabilmiş ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir