Son Haberler

Paganların Savaşı

      Paganlar, yani Dünyayı yöneten büyük ama çok büyük para babaları zor zamanlar yaşıyor. Onlar için stratejik ve ekonomik önemi çok büyük olan Türkiye kaybedildi. Artık hükmedemiyorlar. Yaptırmaya kalktıkları kanlı darbe dahi tüm vahşice saldırılarına, milletin silahlarını, helikopterlerini ve F16’larını millete karşı kullanmalarına rağmen, silahsız vatanseverlerin kendilerini feda edip şehit ve gazi mertebelerine ulaşarak demokrasiyi savunan bu vatan evlatları sayesinde girişim olarak kaldı. Dahası bu millet referandumda da EVET oyu vererek halkın gücünü kazandı ve memleketin yönetimini ele aldı. Başkanlık sistemine karşı çıkmaları bundan. Sayın Cumhurbaşkanımıza bunca hakaret edilmesi ve daha da ileri giderek onun öldürülmesi gerektiğinin söylenmesi de bundandır.

Ne var ki, karşılarında güçlü inancıyla dimdik duran büyük bir lider ve ona inanan millet vardır. Bu yüzden alt edemiyorlar. Alt edemeyip söz geçiremedikçe de kuduz köpekler gibi saldırmaya devam ediyorlar. Hep diyorum ya bu inanç olduğu müddetçe de alt edemeyecekler.

Şimdi de ortaya bir gafili çıkartmışlar, Sözcü gazetesi de matahmış gibi bunu manşetine taşıyor. MHP’de bir şeyler olmaya çalışmış ama beceremeyince uzaklardan aldığı emirleri tek başına uygulamak için bağımsız milletvekili olarak zırvalayan bir tip. Herif çıkmış ABD’deki toplantı sırasında İngilizceye tam olarak hâkim olamadığı için hatalı tercüme yapmış olan tercüman üzerinden algı yönetimi uygulamaya çalışıyor. Amerikalıları da kendi gibi anlayışı kıt görüyor herhalde ki tercümenin kasıtlı olarak hatalı yapıldığını iddia ediyor. Bre aymaz! Bu Amerikalılar aptal mı ki sadece tercümanın söyledikleriyle yetinecekler. Sen onların kendi tercümanı olmadığını mı zannedersin? Hangi memleket sadece bir tercümana güvenir de arka planda başka tercüman, hatta tercümanlar bulundurmaz? Diplomasi ve devlet yönetiminden bi haber olan bu zat üstelik bir de profesörmüş! Eğer iyice geri zekalı değilse bu lafları kasıtlı olarak ortaya attığı bellidir. Yok eğer geri zekalı ise nasıl profesör olmuştur? Sui niyet belli.

Söz ABD’den açılmışken biraz da Trump’dan bahsedelim. ABD’de de bazı tezgahlar sahneye konuyor. Paganlar kendi adayları olan Hillary’yi seçtiremeyince orada da tam hükmedemeyeceklerinden bir defa daha çılgına döndü. Trump onlardan değil. Paganlardan uzak durmuş, kendi iş adamlığı anlayışıyla kendi ajandası olan biri. Bunların dediğini yapmıyor. Rusya ile kriz peşinde değil. Yaratılmak istenilen kasıtlı krizleri Amerika için uygun bulmuyor. Onu bir kukla olarak kullanamayacaklarını anladılar. O yüzden onun ipini çektiler ve derin devlet aracılığıyla düşürmeye çalışıyorlar. Haydi bir gerekçe daha göstereyim. Sayın Cumhurbaşkanımız için “Harika birisi” deyimini kullandı. Başlı başına bu bile ona karşı olmalarına yeter inanın. Bu derece büyük bir nefretleri var. ABD’de kim kazanacak göreceğiz. Paganlar orada da kaybederse Dünya değişiyor demektir.

Aslına bakarsanız inançlı insanların karşısında bunlar kaybetmeye mahkumdur. Dünya dengeleri artık değişiyor. Asya ve Afrika memleketlerinin de söz sahibi olacağı bir ortam oluşuyor. Pagan kuklaları haline getirilmiş olan ABD ve Avrupa haricinde olanların da dünyada söz sahibi olacağı ortam hazır.

Onların AB’si NATO’su varsa karşılarına Şangay beşlisi çıkar, AFRASYA Birliği çıkar, şu çıkar bu çıkar. O devirler geride kalıyor. Artık üç beş memleket tüm dünyayı yönetemeyecektir. Bunu büyük bir kararlılık ve inançla söyleyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bakarsınız bu konuda da daha ileri adımlar atar… Ne diyor sayın Başkanımız?

“Bizden sonra kimler geldi, kimler geçti, hepsini aldılar. Peki Türkiye’nin günahı ne de almıyorsunuz? Onlar bizden daha mı iyiydi? 400 milyar euro borcu olan Yunanistan’ı el bebek gül bebek tutmaya çalışıyorlar. En son referandumda bize yaptıklarını gördünüz. Biz sıradan bir ülke değiliz, kapıkulu değiliz. Onurumuz ve haysiyetimiz var. Onunla oynanmasına müsaade edemeyiz.”

Ardından da ekliyor;

“Artık hiçbir şey eskisi gibi yürümeyecek. Demokrasi ve ekonomide yeni bir atılım döneminin hazırlığı içindeyiz.”

İşte bu yüzden Türkiye ve Sayın Erdoğan onları çok ama çok korkutuyor…

 

İlginizi Çekebilir

Sözü dinleyip en güzeline uyanlar

Çatışma kavramıyla anlatılan / anlatılmak istenen olaylar / olgular, hemen hemen insanlık tarihinin her döneminde ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir