Anasayfa / Yazarlar / PKK ne istiyor, HDP’liler yüksek sesle söylesin

PKK ne istiyor, HDP’liler yüksek sesle söylesin

İkinci Dünya savaşından sonra, Batı yeni bir dünya düzeni kurdu, bu düzenin kurucusu da yöneticisi de onlardı. Başlarında taç, taçlarında da haç vardı. Diğer ülkelere bu düzene uymak ve egemenlere itaat etmek kalıyordu.

İtaat etmezsen ne olur, seni terbiye etmek için her yolu denerler. Bu ahlaki ve medeni bir kavga değildir, akla ve hayale gelmeyecek her türlü şeytani plan ve davranışlar ile askeri, siyasi, sosyal, ekonomik her türlü operasyonlar kullanılarak hizaya getirilirsin.

Türkiye; NATO üyesi, ABD ile stratejik ortak, AB üyeliğine yaklaşık elli yıldır aday ülke ve batının müttefiki ancak bu haçlı topluluğu ülkemizi kan gölüne çeviren PKK ya her türlü desteği veriyor hem de gözümüzün içine baka baka.

Bu örgütün kuruluşu ve amaçları batı tarafından kurgulanmış hayata geçirilmiştir. Maalesef Türkiye’de eski ceberut, antidemokratik Cumhuriyet anlayışının yarattığı toplumsal baskı ve hak ihlalleri üzerine inşa edilerek meşru zemin arayışını kendi ellerimiz ile bu ittifakın emrine vermişiz.

Ancak ve özellikle son on yıldır, yapılan çalışmalar ve reformlar sonucu eski Türkiye alışkanlıkları terk edilmiş, yeni bir Türkiye doğmuştur. Artık vatandaşları arasında ayrım yapan, ötekileştiren, dışlayan, inkârcı ve asimilasyoncu davranış sergileyen bir Türkiye yok.

Bu sebeple soruyorum; PKK ne istiyor, neyin mücadelesini veriyor, HDP’liler bu millete anlatsın.

Siyaset yapmak, mücadelelerini demokratik zeminde yapmaları için, zaman zaman yasalar da zorlanarak kendilerine göz yumulan bir ortamda; siyaset zeminini terk ederek dağ siyaseti milletvekillerine ne kazandırır.

Milletvekillerinin dokunulmazlıkları kaldırılınca; Savcılığın çağrısı üzerine başta Devlet Bahçeli olmak üzere diğer siyasi parti milletvekillerinin hepsi savcılığa giderek ifade verdikleri halde, HDP’li milletvekilleri niçin gitmediler, amaçları nedir? Dağdan aldıkları emir ile Provokasyon yapmak, Türk devleti böyle ucuz oyunların içinde olmaz gereğini yapar, her halde anlamışlardır.

Bu ülkede doğru veya yanlış olduğunu düşünebilirsiniz, hakkında adli işlem başlatılan bir kişinin konumu ve statüsü ne olursa olsun, adli mercilere hesap vermesi gerekir. Nitekim bütün siyasiler çağrı sonucu giderek ifadelerini verirken bu kişiler neden gitmezler.

Türk ve Türkiye düşmanları; bütün güçlerini, uşaklarını da yanlarına alarak toplayıp gelsinler, hepsi bu milletin iman dolu göğsüne çarparak yok olup gideceklerdir.

Bilsinler ki Batılılar; hepsini, son kullanma tarihleri geçtikten sonra çöpe atacaktır. Tarih boyunca düşmanlarına bile merhametli olan Türk Milleti yine onları kabul edecek, bakıp besleyecektir.

ali@cakirel.av.tr

İlginizi Çekebilir

28 Şubat darbe davasının sulandırılması

Türkiye tarihindeki askeri darbelerin en açık ve tevil edilemez olanı 28 Şubat darbesidir. Çünkü bu ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir