Reis Bursa’dan, Bursa Reis’ten memnun.

AK Parti, kadın kolları kongresi ile Bursa’da yeniden var olmanın gururunu yaşadı. Yeni bir spor salonu ve yeni bir meydan. Salon hınca hınç dolu. İçeri girmek mümkün değil. Salon daha sabah saatlerinde doldu. Reis geldiğinde meydan da iğne atsan yere düşmez tabiri yaşanıyor. Reis‘in helikopteri görüldüğünde alandan yükselen coşku ve heyecan görülmeye değerdi.  Çok güzel dizayn edilmiş bir salon ve meydan.  AK Parti düğünü gibi, tam da kadınlarımıza yakışır bir özenlikte. AK Parti Teşkilatını ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni kutluyorum.

Reis, önce salon dışında meydanı dolduran Recep Tayyip Erdoğan sevdalılarına hitap ediyor. Her kesimden insan mevcut. Yaşlısı, genci, kadını erkeği,  genç kızlarımız, genç erkeklerimiz yağmura rağmen koşmuş gelmiş. Sallanan bayrak Türk bayrağı. Artık Türk bayrağı AK Parti’de her zaman en önde, AK Parti ile bütünlemiş. Parti bayrağına bakan yok. AK Parti Türkiye olmuş. Türkiye AK Parti olmuş.

Bu defa alanı gördüğünde Reis’te heyecanlanıyor ve heyecanını gizleyemiyor. FSM tarafından akın akın gelen kalabalığı gördüğünde “ Ooo Maşallah, Yeni bir Bursa mı doğdu? Bak hâlâ geliyorlar” diyor. Aşağı taraftan gelenleri gördüğünde “yeni bir huruç harekâtımı var orda” diyor.

Gündeminde Afrin’e yapılan Zeytin dalı harekâtı var. “Durduk, durduk, durduk, Vurduk.” Diyor. Muhalefet edenlere, sokağı hareketlendirmek isteyenlere “hiç heveslenmeyin gereğini anında en şiddetli şekilde yaparız” diyor. ABD’nin sözlerine güvenmediğini ve kendi göbeğimizi kendimiz kesmeye devam edeceğimizi beyan ederek, Afrin’den sonra ki hedefin Mümbiç olduğunu net bir biçimde ifade ediyor. Kendinden emin. Kendinden eminliği, Devletin ve ordumuzun gücünden emin olmasından kaynaklandığı net olarak belli. Ordumuzun her yönü ile yerli ve Milli unsurlar tarafından yönetildiğinden emin. İçinde ki hain elebaşlarının, fetö kırıntılarının temizlendiği, vesayetten an ve an daha çok kurtulduğu kanaati yüksek. NATO unsurlarına güven yok. Belki de bu harekât sonrasında NATO’yu yeniden masaya yatırmamız gerekecek.

Konuşmalarda dualar en ön planda, Reis her sözünde milletle beraber ordumuz, devletimiz ve Mehmetçiğimiz için duasını ayetlerle destekleyerek tekrar ediyor. Bütün ümmet coğrafyasının da bizimle beraber, bizim için dua ettiğini görmekten de son derece memnun. Ümmetin kendi kurtuluşunu Türkiye’nin kaderi ile beraber gördüğünün bilincinde.

Kadın kolları kongresi tam bir şölen havasında gerçekleşti. AK Parti Bursa’da adeta yeniden doğdu diyebiliriz.

Demek ki Bursa genelinde son yapılan değişim ve dönüşüm bir anlamda tabanda karşılığını bulmuş. Taban, bu memnuniyetini göstermiş olduğu yüksek katılımla kanıtlamış oldu. Belki de şimdiye kadar olan en yüksek bir katılımla, üstelik bir kadın kolları kongresinde bu gerçekleşti.

İl genelinde yeni oluşan teşkilatlar her kademesi ile ilk sınavını verdiler. Bursa Büyükşehir Belediyesi de ilk sınavını verdi.

Şimdi Bursa için önemli olan, bu coşku ve heyecanın artarak 2019 taşınması lazım. Bütün teşkilatlar ve belediyeler 21 Ocak ‘ta yakalanan bu havayı ellerinde iyi tutması ve çıtayı daha da yükseltmeleri gerekiyor.

Taban her yönü ile hazır, Afrin harekâtı moralleri yükseltmiş. Gencinden yaşlısına, genç kızına kadar bu ülke için gerekirse ölmeye hazırlar. Gözlerinde zerre kadar korku ve endişe yok.

Bursa Türkiye’nin aynasıdır. Her daim davasına sahip çıkmıştır. Her daim doğru düşünmesini bilmiştir. İnşallah bundan sonra da bu çizgide olmaya devam edecektir.

Bu arada Bursa’nın bir miting alanı daha oldu. Hem de Bursa’yı trafik olarak sıkıştırmayacak bir alan. Bu alan bundan böyle çok daha iyi değerlendirilmeli, Partilerin ve olası büyük alan toplantılarının yapılacağı alan olmalıdır.

Bence bu alan, 2019 da Nilüferi de AK Parti belediyesi yapar.

Allah Recep Tayyip Erdoğan’a güç kuvvet versin. Ömrünü arttırsın. Bu ülkenin ve bu ümmetin başından eksik etmesin. Çok zor bir dönemden daha geçiyoruz. Güneyimizde ABD ile savaşıyoruz. İçte muhalefet, düşmanlarınızın ağzı ile konuşma gayretinde, sıkıntımız bundan. Bir ve beraber olursak daha güçlü olacağız. CHP içindeki vatanseverlerin bu işin farkına varması gerek. Benliklerini saran anlaşılmaz Tayyip düşmanlığından kurtulmaları gerek. Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin her ferdinin lideri olabilecek bir yönetin sergiledi. Şimdi ise çok daha milli ve yerli. 2019 da çok güçlü bir oy oranı ile Başkan olması, düşmanlarımızı korkutacak, dostlarımızı sevindirecektir.

Allah Ordumuzun ve Milletimizin yardımcısıdır.

Selam, sevgi ve dua ile…

 

 

İlginizi Çekebilir

Kim o 3 kuruşluk gazeteciler Yüksel Baysal-1

Katılıyorum sana Yüksel Baysal. Üç kuruş reklam alamadığı için CHP’li Mudanya Belediye Başkan Adayı Hayri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir