Son Haberler

Sarışın Bir Ajan Mevzusu Daha!

The Coldest City isimli çizgi romandan uyarlanan ve özellikle afişi ile dikkat çeken bir film, Sarışın Bomba. Lakin hemen belirteyim afiştekikadın filmde karşınıza çıkmıyor! Filmin yıldızı ve afişteki o bayan mükemmel, Charlize Theron. Ama nasıl bir efekt verdilerse, afişteki Theronile filmdeki Theron’un alakası yok. Afişteoldukça  genç ve aşırı güzel gibi bir kadın olarak gösterilirken, filmde bildiğimiz Theron çıkıyor karşımıza. Afişteki gibi birisini beklemeyin benim gibi hayal kırıklığı yaşarsınız.

Filmin reklamları “Dişi John Wick” olarak yapıldı. Evet, John Wick tarzı bir film var karşımızda ama John Wick kadar başarılı olmayan bir film bu. Bolca aksiyon sahnesi barındıran, heyecanı dorukta tutabilen bir film. CharlizeTheron severler için son derece tatmin edicide olmuş. Özellikle yaşına rağmen sergilediği performansı başarılı. Tabi dünya çapında Shah Rukh Khan gibi ellili yaşlarında olup 18’lik bir genci kusursuzca canlandırabilecek kadar yetenekli oyuncularda var lakin Charlize Theron’dan o kadar iyi bir performans beklemeyin.

Sarışın Bomba, aslında bir dönem filmi. Bizi soğuk savaş dönemine götüren sarışın bir femme fataleajanın hikayesini anlatanbir aksiyonhikayesi. MI6’nın en iyi ajanı olan Lorraine Broughton (Charlize Theron) ölümcül bir suikastçıdır. Özellikle yakın dövüş ve zor durumda ortalıktan sıvışma konusunda çok başarılıdır. Soğuk savaşın kızıştığı sıralarda önemli bir görev için Berlin’e gönderilir. Orada tanıştığı Berlin istasyon şefi David Percival ile işbirliği yapar. Böylece hem kendisi hem de David büyük bir maceraya dahil olurlar.

Sinema bir zevktir. Herkesin izlediği filmden farklı beklentileri olabilir ve hepimizin sevdiği filmler bir nevi karakterimizin de yansımadır. Sinema bir sanattır ve sanattaki estetik algılar görecelidir. Bir filmden beklentimiz gibi. Sarışın Bomba, aksiyon sever erkekler için (erkekler deme sebebim bu tarz filmlerin daha çok erkeklere yönelik yapılması ve doğal olarak da daha çok erkek izleyicileri kendisine çekmesi) son derece eğlenceli bir film. Aksiyon sever kadınların ise Charlize Theron için “vay canına” diyerek geçeceği bir film. Evet, sıkılmadan filmi izleyebiliyoruz ama Scarlett Johansson, Charlize Theron gibi kadınların erkeklere yönelik filmlerde cinsel çekiciliği kullanarak sanattan ziyade popülerlik ve peşinden gelen para için saçma sapan rollerde karşımıza çıkması oldukça rahatsız edici. Tabi bunu yapanlar sadece ikisi değil, liste uzar gider.

Filmin bir sahnesinde Berlin’deki KinoInternational sinemasında perdede “Stalker” filmi gösteriliyor. Bu hoş göndermeyi yapsa da film yine de çerezlik bir film olmaktan kurtulamıyor.

Bu arada yönetmen koltuğundaki isimde David Leitch. Kendisi John Wick’in de yönetmenliği üstlenmişti ve o film kesinlikle çok daha başarılıydı. Ayrıca Leitch, 2018’de Deadpool 2’nin yönetmeni olarak da karşımıza çıkacak.

Sonuç olarak: aksiyon filmi seviyorsanız, sarışınlardan hoşlanıyorsanız, eğlenceli bir film arıyorsanız ve Charlize Theron hayranıysanız bu film tam size göre. Ama daha derin anlamlar içeren filmleri seviyorsanız bu filmi izlemeseniz de olur.

 

 

İlginizi Çekebilir

Bugün 15 Temmuz…

Bugün 15 temmuz 2018… Bin yılları bulan tarihimizdeki son devletimiz olan Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşam hakkına ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir