Tatilde çocukları yalnız bırakmayalım

Malum eğitim öğretim yılının ilk yarısını tamamladık. Yavrularımız 15 gün tatil yapacaklar. Oldukça yoruldular ve tatili hak ettiler. Dinlenecekler.

Bu tatil sürecinde çocuklarımızı yalnız bırakmamalı, sadece bilgisayar televizyon gibi teknolojik aletlerle haşır neşir olmalarını engellemeliyiz. Onlarla vakit geçirip, sosyal etkinliklere katılmak, onlarla ilgilenmek bu süreçte önemli. Başı boş bırakılmayacak kadar değerli ve kıymetli olan evlatlarımıza her zaman olduğu gibi sahip çıkmalıyız. En o kadar çabanın ardında imkanlar dahilinde azıcık şımartabiliriz de. Gençlerimizle ilgili çok daha dikkatli olmayız. Malum sadece internet sosyal medya değil sokaklarda artık tehlike dolu. Tatil sürecinde de çocuklarımızla ilgili olmalı ve asla onları tehlikelere karşı yalnız bırakmamalı, savunmasız kalmalarına müsaade etmemeliyiz.

Devletimizin ilgili kuruluşları da gerek kafeler ve eğlence merkezleri gerekse gençlerin ilgisini çeken diğer yerleri boş bırakmamalı, özellikle uyuşturucu ve maddeye karşı tüm önlemleri almalı. Belediye ve diğer kamu kurumlarının kültürel ve solsal etkinlikleri bu dönemle artırması, sportif organizasyonların ve etkinliklerin yoğunlaşması da çok önemli.

Benim tavsiyen çocuklarınız bu süreçte kültürel sosyal etkinliklere götürün, onlarla gezin, sportif faaliyetlere katın. Gözünüz hep onların üzerinde olsun. Bir anlık gafletin sonunda üzülmemek için dikkatinizi evlatlarınıza verin. Rabbim tüm evlatlarımızı tüm tehlikelere karşı korusun…

 

————————-

 

BTM

 

BTM’de bilimle dolu sömestr

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), sömestr tatilinde öğrencileri bilim kamplarında ağırlayacak.
Çocukların bilime ve teknolojiye olan ilgilerini arttırmak maksadıyla özel olarak hazırlanan kamplar birçok farklı ilgi alanına hitap ediyor. Bu hafta sonu başlayacak olan bilim kampları yarı yıl tatili sonuna dek sürecek. Her gün farklı bir konuda atölye çalışması gerçekleştirecek olan bilime meraklı öğrenciler, öğrendiklerini pratiğe dökme fırsatı yakalayacak.
Çizgi izleyen robot eğitim kampında geleceğin mühendis adayları elektronik entegrenin ne olduğunu, algoritmanın nasıl oluştuğunu öğrenecek ve program sonunda kendilerinin tasarladığı bir robota sahip olabilecek.BTM’nin sömestr kamplarında çocuklar elektronik oyun kumandası ile elektronik müzik aletlerinin nasıl yapıldığını öğrenecek. “Gezegenler Arası Yolculuk” kampında ise Güneş Sistemi’nde bulunan gezegenler tanıtılacak.

(İHA)

 

İlginizi Çekebilir

FAZIL Say’ı asalım!

Bu Fazıl Say iyice zıvanadan çıktı. Cenaze namazı kıldığı yetmiyormuş gibi bir de Sayın Başkanımızı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir