Tepenize ineceğiz, iniyoruz.

 

15 Eylül 2017 de Türkiye, İran, Rusya anlaşmış İdlib’e gözlemci gönderme kararı almıştı. 10 Ekim’de Türkiye İdlib’e giriyordu, 10 Ekim 2017 tarihli yazımızda meseleyi şöyle değerlendirmiştik.

 

Afrin’in yolu İdlib’ten geçiyor. Astana süreci işliyor. İdlib’i içte Türkiye, dışta Rusya koruyacak. ABD bu işe fena halde bozuldu. Ne yapacağını şaşırmış durumda, aldığı ani ve saçma sapan bir kararla Türkiye’deki vizeleri durdurdu. Türkiye ise aynı ile karşılık vererek ABD den Türkiye’ye yapılan vizeleri durdurdu. Cumhurbaşkanımız yapılan işin son derece üzücü olduğunu ve Türkiye’nin ne kabile nede Kabile Devleti olmadığını Ukranya’dan dünyaya duyurdu.

 

Aslına ABD, Gezi olaylarında ilk yenilgisini aldı. Sonra 17-25 Aralık yargı darbesi operasyonlarında sırt üstü oldu.  Mit TIR’ları olayında, sonunda kendisi çuvala girdi. 15 Temmuz hain darbe girişiminde, Milleten aldığı karşı darbe ile yerle bir oldu. Ve bu yenilginin sonunda ne yapacağını şaşırdı. Artık yapabileceği hiçbir planın tutabilmesi mümkün değil. Bunu net olarak biliyor. Özellikle 15 Temmuz akşamı Türkiye Milletinin bir ve beraber olarak ortaya koymuş oldukları müthiş direnişin karşısında, bundan sonrada uygulayabileceği bir planın tutup tutmayacağından emin değil, hata hiç umudu yok.

 

Evet, biz neticede tamamen ABD ve sadece var olan bir FETÖ terör örgütü ile PKK ile mücadele etmiyoruz. Bizim mücadelemiz onun yandaşları ile. Bugün bu çok daha açık olarak ortaya çıkmış durumda. ABD’nin maskesi bazen bize FETÖ, bazen PKK olarak gözüküyor. İŞİD olarak ta çıkıyor. Aslında süper Devlet görünümünde olanlar bir şekilde bu terör örgütlerini kullanarak birbirlerine şifreli mesajlar veriyor. Terör örgütleri, birbirleri ile satranç oynayan Devletlerin satranç tahtasındaki piyonlar gibi. 

 

Kuzey Irak’ta, Suriye’de,  PKK, PYD, PJAK bunların hepsi aynı yerden beslenen Kürt tandanslı görünen örgütler.  Hatay’ın dibinde Afrin bölgesi PYD’nin elinde gözüküyor. Bu bölgede Kürt, Türk nüfus var.  Zaman zaman Hatay’ın Amanos dağlarında baş gösteren PKK terör eylemleri genelde Afrin bölgesinden buraya giriş yapıyor. Daha önce birçok terör eylemi gerçekleştirdiler ve birçok canımızı şehit verdik. 2010 yılında Deniz İkmal komutanlığına dahi roketatarlı saldırıyı bu Amanos gurubu üstlenmişti.

 

Artık Afrin bölgesinin de PKK-PYD den tamamen temizlenmesi, Amanos’u besleyen bu hain yapının ortadan kalkması gerekiyor. İşte şimdi ABD bunun derdine düştü. Fırat kalkanı ile İŞİD tehdidinden uzaklaşan Türkiye, şimdi İdlib harekatı ile netice de Afrin‘in Fırat’ın doğusundaki PYD ile olan bağlarını kesmiş olacak.”

 

10 Ekimden beri oradaki hazırlıklarımız devam ediyor. Aslında Türkiye’nin bu işe daha o zaman kararlı olduğu gün gibi aşikârdı. ABD yaptığı ayak oyunları ile meseleyi bu güne kadar terör örgütü lehine taşımasını bildi. İŞİD’le mücadele adı altında terör örgütü olarak ilan ettiğimiz PYD’ye müthiş silah ve mühimmat yardımı yaptı. İŞİD ortadan kalktığı halde bu yardımlarına devam etti.

 

ABD artık niyetini gizlemiyor. Açık olarak 30 bin kişilik bir ordunun hazırlığını yaptığını bildirdi. Bu ordunun büyük bir bölümü Kürtlerden oluşacak yani PKK’nın tüm elemanları bu ordunun üyesi olacak.  Bir başka iddia bu sayının 100 bin olacağı yönünde. ABD bu orduyu kime karşı hazırladığı artık net olarak ortada. Stratejik ortak olmamıza, NATO da birlikte olmamıza rağmen, güneyimizde bize karşı ordu kuruyor.

 

Asla buna müsaade etmeyeceğiz. Bu ordunun yapılanmasına izin vermeyeceğiz.  ABD ile adı konmamış bir savaşı sadece ABD üniforması giymemiş teröristlerle zaten yıllardır yapıyoruz.  ABD dünya kabadayısı gibi hareket etmeye devam ediyor. Savaşını terör örgütleri eli ile yapıyor.

Bu yazıyı yazdığım sıralarda Afrin harekâtının başladığı kanaatindeyim. Zaten topçu atışları başlamıştı. PYD’nin sivillere yönelik saldırıları ise devam ediyordu. Artık zaman hainlerin, zalimlerin üzerine çökme zamanı.  Cumhurbaşkanımız bu kararlığımızı Kazan soda tesislerinin açılışında yaptığı konuşmada şu cümlelerle de net olarak açıklıyordu:

“Ne yaparlarsa yapsınlar bizi engelleyemeyecekler. Biz Türkiye’yiz sıradan bir çadır devleti değiliz. Şimdi bazıları Suriye’de sınırda tehdit sallıyor. PYD, YPG ve DAEŞ topunuz gelin ne olursanız olun tepenize ineceğiz bunun başka çaresi yok. Şu anda obüslerle vuruyoruz, vurmaya da devam edeceğiz. Kendi kararımızı verdik şu anda da operasyonlar devam ediyor”

 

Allah askerimizin, milletimizin yardımcısı olsun. Hayırlısı ile bu belayı da başımızdan def edeceğiz. Güneyimizde bir terör koridorunun yapılanmasına izin vermeyeceğiz. Önce Afrin’ in halledilmesi şart.

Sırada Mümbiç, Kobani, Tel Abyad, Resulayn, Kamışlı, Derik var.

 

Gazamız mübarek olsun. Mevla’m neyler, Neylerse Güzel eyler…

Selam sevgi ve dua ile…

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Kim o 3 kuruşluk gazeteciler Yüksel Baysal-1

Katılıyorum sana Yüksel Baysal. Üç kuruş reklam alamadığı için CHP’li Mudanya Belediye Başkan Adayı Hayri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir