Anasayfa / Yazarlar / Tuğrul Türkeş’in sıkıntısını, bütün ülkücüler tahmin ediyordur

Tuğrul Türkeş’in sıkıntısını, bütün ülkücüler tahmin ediyordur

Tuğrul Türkeş ve diğerleri babalarının mirasını nereye kadar yiyebilecekler, herkes gibi ben de merak ediyorum.

Geçen gün Ak Parti’yi uyardığı yolundaki demecini hayretle ve gülümseme ile okudum. Konuşmanın özeti Bahçeli’nin güvenilmez olduğu, her şeyden önce partisinin başarısını düşündüğü, anlamını taşıyan uzun bir söyleşi.

Söyleşinin bir bölümünde aynen şöyle diyor.

“Sayın Bahçeli çok deneyimli ve kurt bir siyasetçidir. Şüphesiz ki bir stratejisi vardır. Bu stratejisindeki öncelik de kendi partisinin başarısı olmalıdır ve öyledir de. Retorikte ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ dense dahi ben pratik uygulamalarda parti menfaatinin öncelikli olarak gözetildiğini bilen birisi olarak söylüyorum.” Tuğrul Türkeş’in ne zaman böyle bir çıkış yapacağını bekliyorduk.

Bu Bahçeli’ye haksız bir yakıştırma ve iftiradır. Bahçelinin nasıl biri olduğunu en iyi bilenlerden birisi de kendisidir, Kendisini de bütün ülkücüler bilir.

Ülkücüler; kendisinin bahsi geçtiği zaman, Rahmetli Alparslan Türkeş’in oğlu olduğu ve onun soyadını taşıdığı için, kan kusar kızılcık şerbeti içtik der, konuşmazlar.

Kendisini tanıyan ülkücüler ile yapacağınız özel bir sohbette hakkında çok şeyler duyabilirsiniz.

Ama Bahçeli için; namuslu, dürüst ve sözüne güvenilir olmasının dışında birçok olumlu şeyler duyarsınız. Partisini yukarılara taşıyamamış, iktidar olamamış gibi birçok eleştiriler yöneltebilirsiniz. Bunların tek sorumlusunun Bahçeli olup olmadığı da ayrı bir tartışma konusudur.

Anlaşılan odur ki; Ak Parti’ye kapağı atıp orada ülkücülüğünün keyfini sürerken, Bahçeli’nin ülkenin bu zor durumunda, vatan, millet ve ülkenin geleceği kaygısı ile Ak Parti’ye uzattığı elinden rahatsız olmuşa benziyor.

Bu söyleşiye; Tuğrul Türkeş’in uyarıları yerine kişisel endişe ve korkuları demek daha doğru olur.

Görünen odur ki; Anayasa taslağı üzerinde uzlaşırlarsa, MHP hem Mecliste hem de Referandumda olumlu oy verecektir. Taraflar bunun üzerinde çalışmalarını hemen hemen bitirmiş durumdadırlar, önümüzdeki yakın bir günde Meclis gündemine gelecektir.

Bahçeli ve MHP; Türkiye’nin önündeki bu tıkanmışlığı ortadan kaldıracaktır.

Eğer koalisyon olacaksa bu Mecliste yapılan pazarlıklar sonucu değil, Milletin huzurunda yapılan çalışmalar ile yapılacaktır.

Türkiye inşallah bir daha koalisyon pazarlıkları dönemlerini yaşamayacaktır.

ali@cakirel.av.tr

 

 

İlginizi Çekebilir

Müzik ziyafeti!

Taksim meydanındaki AKM’nin yıkılıp yerine adam gibi bir kültür merkezi yapılması projesi bazı çevreleri çok ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir