Yeni 2013 Renault Symbol İstanbul AutoShow’da dünya prömiyerini gerçekleştirdi

Renault, İstanbul Autoshow’da, Yeni Renault Symbol’ün dünya prömiyerini gerçekleştiriyor. Türkiye’nin en çok tercih edilen ilk üç otomobili arasında yerini her zaman koruyan Renault Symbol baştan aşağı yenilenmiş.Yeni Symbol, Renault’nun yeni tasarım anlayışına uygun olarak tasarlanmış ön yüzü, yeni ve konforlu iç mekanı, yükseltilmiş donanım seviyesi ve yeni motor seçenekleri ile dikkati çekiyor.

Yeni Renault Symbol, otomobile modern ve daha dinamik bir duruş veren yeni Renault tasarım kimliğine sahip.Laurens Van Den Acker, Renault Endüstriyel Tasarım Direktörü yeni tasarımlarını şu sözlerle özetliyor “Renault ailesi genişliyor.Symbol, en yeni modelimiz, “design by Renault” anlayışını tanımlayan tüm kriterleri üzerinde taşıyor. Akıcı ve seçkin çizgileri, özenli işçiliği ve statüsünü artıran ayrıntılarıyla, ürün gamımızdaki yerini gururla alacak şekilde tasarladım.” Konfor seviyelerine baktığımızda ise Cruise Control, elektronik klima ve geniş bir dokunmatik ekrandan, USB ve bluetooth bağlantısından oluşan Renault R-NAV navigasyon sistemi gibi bir dizi teknolojik yeniliklele zenginleştirilmiş.Tüm versiyonlarda standart olarak bulunan ABS, AFU, ESP, ASR, havayastıkları, ISOFIX çocuk koltuğu bağlama sistemi, emniyet kemeri ikazı gibi donanımlar ile hem aktif hem pasif güvenlik unsurlarıyla herkes için etkin bir koruma sağlanıyor.Özellikle ESP nin standart oluşu yeni Symbol için rakipleri karşısında gerçekten heyecan verici.Yeni Symbol’de yepyeni bir navigasyon ve multimedya teknolojisi yer alıyor. Torpido paneli üzerindeki orta konsola entegre 7inç″ (18 cm) dokunmatik ekranı ile Renault R- NAV sistemi ile iç atmosferde biraz kalite hissi verilmiş fakat işçilik ve plastik aksam rakipleri karşısında vasat.

Yeni Symbol, Renault’nun yei tasarım kimliğinden örnekler taşıyor. Markanın her yeni modelinde olduğu gibi öndeki logo artık daha büyük ve gözalıcı. Siyah renkli ve krom ızgara şeridinin tam ortasında daha farkedilir şekilde konumlandırılmış. Yeni Symbol, 5 yetişkin yolcuya  konfor sağlayacak şekilde tasarlanmış.Arka koltuklarda selefine göre daha geniş bir hacim sunuluyor.

 

Yeni Renault Symbol’de Renault’nun kendini kanıtlamış motor teknolojisinin en son örneklerini bulmak mümkün. Benzinli motor seçenekleri olarak; Yeni 0,9 lt Turbo 90 bg ve 1.2 16V 75 bg yer alıyor. Dizel olarak ise, Renault’nun yıllardır hem sağlamlığı hem de ekonomikliği ile kendini defalarca kanıtlamış 1.5 dCi ise 75 bg versiyonuyla piyasaya sunuluyor. Bu motorlar, Euro 5 çevre standartlarına uyum gösteriyorlar.Yeni Symbol’ün motor seçenekleri kullanım ekonomisiyle sınıfının standartlarını yeniden belirliyor.Yeni nesil motor seçenekleri ile hem yüksek performanslı, hem de her zamankinden daha düşük tüketimli ve çevreye saygılı. Yeni Symbol, gerek dizel gerekse benzinli versiyonlarında son derece tutumlu: 1.5 dCi 75 bg motorda 100 km’de sadece 3,9 lt (km’de 103 g CO2), 0,9 Turbo benzinli motorda 100 km’de 5,3 lt (km’de 122 g CO2) ve 1.2 16v 75 bg benzinli motorda 100 km’de 6 lt (km’de 140 g CO2). Yeni Symbol 2013 yılı başından itibaren yeni model yılı ile birlikte,  27.990TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye pazarında, yıl içerisinde de diğer pazarlarda satışa sunuluyor olacak.

İlginizi Çekebilir

TÜGVA’dan öylesine güzel bir proje ki!

Türkiye Gençlik Vakfı Osmangazi İlçe temsilciliği çok güzel bir proje yürütüyor bugünlerde. Projenin ismi oldukça ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir