Anasayfa / Yazarlar / Yeni Türkiye’nin kurulması demek, yeni dünyanın kurulması demektir  

Yeni Türkiye’nin kurulması demek, yeni dünyanın kurulması demektir  

 

 10 Aralık Beşiktaş saldırısı asla sıradan bir terör  olayı değildir.  Çok karmaşık,  komplike, öncesi,  sonrası olan, iyi planlanmış ve uygulamaya konulmuş bir saldırıdır. Bunu yapanlarda, kim olduklarının bilinmesini, işte bu saldırıdaki profesyonellikle ortaya koymuşlardır.  Verdikleri mesajın ne olduğunun bilinmesini ve yerine tam gitmesini istemişlerdir.

 

Nedense  hemen aklıma bu patlamaların bu topraklarda başladığı ilk tarih geldi.  21 Temmuz 1905 te Sultan Abdülhamit’e yapılan yıldız suikastı, 120 kg patlayıcı ile o zamanlar at arabası ile yapılan bir eylem.  Eylemin planlayıcısı Belçika vatandaşı  Edward Joris’ti,  üstlenen örgüt ise Ermeni Devrimci Federasyonuydu.

 

Buradan 24 Ocak 1993 gidersek, bombalı araçla yapılan Uğur Mumcu suikastını görürüz.  O günün gündemine bu suikastın nasıl bir sosyal bomba etkisi yaptığını da görürüz.

 

Son iki yıla baktığımızda ise bu patlamaların sayısının hızla arttığını görüyoruz.  5 Haziran 2015 Diyarbakır patlaması ile başlayan, Suruç’la devam eden, Ankara, İstanbul  patlamaları ile süren ve nihayet son Beşiktaş patlamasıyla beraber 24 adet patlama saydım.  Daha çukur savaşları var.  Buna 15 Temmuz darbe girişimini de eklediğimizde karşımızda nasıl bir düşmanlar topluluğunun bize saldırı içinde olduğunu açıkça görüyoruz ve biliyoruz. Suriye’de de bir mücadele içindeyiz.

 

Türkiye’nin gündemi ortadadır. Hedefi  bellidir.  Önümüzdeki ilk hedef 2023 hedefidir. Ekonomimizi Dünya ekonomisinde ilk 10 sıra içersinde yer almasıdır. Son 14 yıldır Türkiye’nin gelişmesini , büyümesini , Türkiye’de istikrarlı bir yönetimin olmasını istemeyen, Türkiye’nin Bölgenin ve Dünya’nın en önemli Devletleri arasına girmesini  istemeyen güçler,  bunu engellemek adına  ellerinden geleni bazen açık,  çoğu zaman da terör  örgütlerine verdikleri desteklerle dolaylı olarak yapmaktadır.

 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan daha ilk yaptığı açıklamada Terör örgütünün adının ne olduğunun önemi yok derken,  belki de bunu kastediyordu.  Bu yapılan saldırının doğrudan Türkiye’nin tamamını hedef aldığını, Allah’ın yardımıyla,  ülke ve millet olarak,  terör örgütlerinin ve arkasındaki güçleri bertaraf edeceğini  ve Millet olarak konulan hedeflere emin adımlarla ilerleyeceğini söylerken daha ilk anda gidecek olan yere mesajını açık ve net olarak veriyordu.

 

İçimizde kıyametler kopuyor. Nefretimiz o kadar büyük ki, üzüntümüzü  bastırıyor. Gencecik fidanlarımızı toprağa veriyoruz. Bu topraklar bir daha, bir daha şehit kanı ile yoğruluyor. Ödediğimiz bedel az değil. Ancak metanetli ve dirayetli olmak zorundayız. Nefsimizle ve hıncımızla hareket edemeyiz. Kadim devlet bilinci içinde daha sabırla , vakarla hareket etmeliyiz. Yapacağımız bir yanlış bizi Suriye’ye çevirir. Zaten dış güçlerinde istediği budur.

 

Şimdi birbirimizi ötelemeden daha bir sıkı birbirimize kenetlenmeliyiz. TBMM de 3 parti tarafından okunan teröre karşı ortak bildiri önemli.  CHP’nin HDP gölgesinin tamamen dışına çıkması gerek. HDP’nin ne olduğu belli, bu saldırıda dahi tavır koyamamaları onların tamamen PKK terör yanlısı yapısını ortaya koymuştur.  HDP içinde bunu gören vekillerin bu partiden ayrılmaları gerekir. Diğer vekillerin hepsine teröre destek vermekten dava açılsa yeri var. Toplumda böyle bir beklenti zaten var.

Gelelim bu saldırı ile bu millete mesaj verenlere, yıldırmak isteyenlere, parçalamak, yok etmek sindirmek isteyenlere;

Ne yaparsanız yapın, hangi argümanınızla gelirseniz gelin bu Milleti yenemeyeceksiniz. Reis’in dediği gibi,  Mücadelesini, “ölürsem şehit, kalırsam gazi” anlayışıyla veren bir milleti yolundan döndürecek bir silah daha icat edilmemiştir.

Biz kazanacağız, bu Millet kazanacak. Tarihteki en şanlı yerimizi yeniden alacağız. Bu ümmet bir ve beraber olacak.  Bu dünya üzerinde Pagan imparatorluğu kurmanıza asla izin vermeyeceğiz. Hakkı hakim kılacağız. Zalimlerin korkulu rüyası, Mazlumların dostu olacağız.

Yeni Türkiye’nin kurulması demek,  Yeni  Dünya’nın kurulması demektir.

Ve Biz bunu başaracağız.

Selam, sevgi ve dua ile…

 

 

İlginizi Çekebilir

Doğru Noktada “Birlik” Olmak

Oldum olası özellikle bizim mahalledekilerin siyasi ikbal ve dünyevi menfaatlerini “susmaya” endekslemesini, bir türlü anlayabilmiş ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir