Yetmedi mi bu tiyatrolar…

Türkiye’nin en karanlık dönemlerinden biriydi. 28 Şubat sürecinin hemen öncesinde belli odaklardan yönetilen senaryolar ardı ardına sahneleniyordu. Türkiye’nin daha önce görmediği Aczmendiler metropollerde değişik kıyafetleri ile boy gösteriyor, nedense medya pek bir ilgi gösteriyordu. Sonra Müslüm Gündüz’ün evine kameralarla yapılan baskın. Müslüm Gündüz çıplak vaziyette çekiliyor yanında bir kadın hüngür hüngür ağlıyordu. Türkiye ertesi gün bu kadının ismini duydu Fadime Şahin. Türlü rezillikler muhatap kalmış, sahte şeyhlerin arasında türlü rezilliklere muhatap olmuştu iddiasına göre. Sadece Müslüm Gündüz değil Ali Kalkancı’nın da tezgahından geçmişti iddiaya göre. Günler günleri kovaladı. Bu ülkenin çocukları okullara alınmadı, binlerce memur ya atıldı ya sürgün edildi. Öğretmenlerin saçları çekildi. Aradan bir süre geçtikten sonra bunların hepsinin tezgah, tiyatro olduğu anlaşıldı. Muhafazakarın rolleri yapan, başörtüsü ile ekranlarda saf kandırılmış mahalle kızı Fadime Şahin pavyonlarda şarkı söylemeye başladı. Her şeyin Refahyol Hükümetini devirmek ve Müslüman halka zulmetmek için yapıldığı gözler önüne serildi.

Bu rezil tezgahlar hiç bitmedi. Gezi olaylarını yaşandığı 2013 yılında bir video servis edildi. Başı örtülü bir kadın müftü karısıyım diyerek hükümete ve o dönem başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sert sözleriyle gündeme geldi. Ancak bu tezgahın ortaya çıkması çok daha az zaman aldı. Ertesi gün bu muhafazakar görünümlü kadının müftü karısı olmadığı, başörtüsü takmadığı ve CHP üyesi olduğu ortaya çıktı.

Ve geldik günümüze. Anıtkabir’de kara çarşaflı bir kadının videosu üzerinden aynı film tekrar edilmek istendi. Atatürk’e hakaret ve küfür eden kadın Recep Tayyip Erdoğan’a övgüler yağdırıyor. Hedef belli Müslümanları ve AK Parti ile Recep Tayyip Erdoğan’ı hedefe koymak. Tiyatro tutmuyor kısa sürede iş deşifre oluyor. Savcılık soruşturma açarken provokasyonu yapan kadın önce özür videosu yayınlıyor ardından da yakalanıyor. Hikayeler böyle.

Bir yıldır bu milletin inançlarına bu milletin değerlerine sövmek, baskılamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ama bu millet bu rezillikleri ne de ne de bugün asla prim vermiyor. Müslümanlara kurulan bu tuzaklar da er ya da geç deşifre oluyor.

İlginizi Çekebilir

Kamu mumlarını yakmak helal, sigara haram mı?

Hz. Ömer, kamu işleriyle meşgul olduğu makamında kendisini ziyarete gelen misafiriyle kısa ama ibretlik diyaloğunu ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir