15 Temmuz

15 Temmuz hain darbe girişiminden bu yana iki yıl geçti. Zihinlerde ilk gün ki sıcaklığı ile duruyor. Bir gecede vermiş olduğumuz 251 şehidimizin acısı hala yüreklerimizde, 2196 yaralımızın anıları taptaze, dinledikçe dün yaşanmışçasına bizleri etkilemeye devam ediyor.

15 Temmuz aynı zamanda ülkemizin vesayetten kurtulmasının gerçek tarihidir. Türkiye gerçek anlamda kendi öz benliğine dönerek,100 yılı aşkındır ayaklarına dolanan prangalardan kurtulmanın kararını verip, yoluna devam edeceğini dünyaya hissettirdiği anda “Gezi olayları” ile karşılaşmıştır. Faizlerin 4,75 e inmesiyle dış güçler harekete geçmiş, sokak darbesi ile iktidarı bertaraf etmek istemişler, ancak başarıya ulaşamamışlardır. Vesayet, bu defa“FETÖ” adı altında17-25 Aralık operasyonlarıyla Yargı darbesi yaparak iktidarı yok etmek istemiş, yine başarıya ulaşamamıştır. Ve nihayet 15 Temmuz hain darbe girişimi ile kanlı yüzünü net olarak ortaya koymuştur. Zillet le yaşamayı kendine zül sayan bu millet, “yeter artık” diyerek o gece şanlı bir destan yazmış, hainlere canı pahasına geçit vermeyerek100 yıllık boyunduruğunu söküp atmıştır.

Çıktığı bu kutlu yolda kendine önder bildiği, lider bildiği Recep Tayyip Erdoğan’a her adımda sahip çıkmış onu asla vesayetin çarklarında yok edilmesine razı olmamıştır. Bilmiştir ki, liderine yapılan kendine yapılmış, onun ayağının tökezlemesiniülkesinin ve kendi geleceğinin ipotek altına girmesi olarak görmüştür. Onun canını kendi canından aziz bilmiş, “Devleti devlet yapan Beyidir” diyerek gerekli desteğini hiçbir zaman esirgememiştir.

İşte Milletin bu dik duruşu sayesinde, son iki yılda ülkemiz kutlu yürüyüşünde hayli mesafe almış, 16 Nisan Referandumu ile Başkanlık sistemine geçişi, verdiği oylarla Anayasa’ya altın harflerle yazmıştır. Ve 24 Haziran seçimleri ile yepyeni bir sisteme,Yeni Türkiye’ye adım atmıştır.

Şimdi artık ülkemiz Başkanlık Sistemiile yönetilmektedir. Başkanlık sisteminin uyum yasaları bir bir hazırlanıp yürürlüğe sokulmakta emin adımlarla ülkemiz yoluna devam etmektedir. Zaman gösterecektir ki, bu sistemin işlemesiyle Cumhuriyetimiz kuruluşundan bu yana dayatılan Parlamenter sistem ile onlarca yılımız heba olup gitmiştir.

15 Temmuz’u şanla ve şerefle kutladık. Verdiğimiz şehitlerimizin acısı yüreğimizi burktu elbette, ancak onlara olan minnettarlığımız ve gelinen bu günde Ülkemizin iki yıl öncesine nazaran tüm vesayet unsurlarından sökülüp atılmasıonların kanlarının yerde kalmadığının bir göstergesi olarak gururumuzu arttırdı.

81 İlimizin Meydanları doldu taştı, sel oldu. İstanbul Muhteşemdi, 15 Temmuz şehitler köprüsü tüm dünyaya en anlamlı mesajını verdi. “Dosta güven, düşmana korku.” Biz bu karlılıkta olduğumuz müddetçe bizi yolumuzdan döndürebilecek hiçbir kuvvet ve kudret yoktur.Allah bizimledir.

Geldiğimiz bu noktada bizleri üzen, zaman zaman öfkemizin artmasına neden olan, böyle günlerde hala içimizdeki belli bir yüzdeninhainlerin davulunu çalar tarzda hareket etmesidir. Tavır serzeniş etmesidir. 15 Temmuz da Millet abdest alıp meydanlara vatanını kurtarmaya koşarken,  marketlere, bankamatiklere koşanların, balkonlarda göbek atanların, tankları alkışlayanların hala meseleyi anlamamakta ısrar ederek hainlerden yana tavır içinde olmasıdır.

Bizi dışımızdan hiçbir güç yıkamaz bunu net olarak biliyoruz. Mücadele ettiğimiz içimizde ki bu aymazlardır, sinsilerdir, şerefsizlerdir.Ülkemizin gelişmesinin ve kalkınmasının önündeki en önemli engel bunlardır.

Bunlardan tamamen kurtulmak için önümüzde daha epey yol olduğunu biliyoruz. Vesayet unsurlarının Devletin tüm kademelerinden tamamen temizlenmediğinin farkındayız. Uyuyan hücrelerin hala varlığından haberimiz var. Pasif durumdalar ve harekât kabiliyetleri yok. Her gün bir önceki güne göre daha beter duruma düşecekler.

Şimdi Ordumuz her geçen gün daha da güçlenecek, güçleniyor. Tarihindeki Peygamber Ocağı sıfatını yeniden elde etti, ediyor. Savunma sanayimiz Yerli ve Milli bir duruma doğru hızlıca harekât ederek yatırımları yapmaya ve ürünlerini vermeye başladı.

Yeni Sistemde Ekonomimiz tamamen dışa bağımlılıktan kurtularak, yabancıların müdahalesine maruz kalmayacak. Spekülasyon için gelen paralar gidecek. Yerine ülkemiz ekonomisine gerçek anlamda güvenen yatırım amaçlı sermaye gelecek. Başlamış, devam eden yatırımlar, projeler kısa zamanda tamamlanacak. Programlanan projeler zamanında devreye sokulacak. Enerjide yaptığımız yatırımlara yenileri eklenerek en önemli ekonomik çıktımız olan enerjideki açığımız kısa sürede kapatılacak.

Terör tamamen bertaraf edilecek. Teröre harcanan paralar ekonomide üretim yatırımlarına harcanacak. Ve kısa sürede Ülkemiz 2023 hedeflerine ulaşmış olacak.

Bize 15 Temmuz’un 2. Yıldönümünü yaşatan rabbime hamdolsun.

Neyi hedeflediysek bizleri bu hedeflerimize ulaştırdı.

Gevşemek yok ve yapacak daha çok işimiz var.

Durmak yok, yola devam…

Selam, sevgi ve dua ile…

 

 

 
YORUM EKLE

banner19

banner8