Adnan Oktar'ın 'kedicikleri' diplomasiye sızmış!

Adı skandallarla anılan, villasında birçok kadını zorla tutan ve onlar aracılığıyla örgütüne finansman sağlayan Adnan Oktar'a yönelik

Adnan Oktar'ın 'kedicikleri' diplomasiye sızmış!

Adı skandallarla anılan, villasında birçok kadını zorla tutan ve onlar aracılığıyla örgütüne finansman sağlayan Adnan Oktar'a yönelik soruşturmada itirafçıların, Dışişleri Bakanlığı’nın Rusya ziyaretlerinde anlaşmalı olarak çalışan Rusya uyruklu kadın tercümanın, bakanlığın Rusya ile yaptığı diplomatik görüşmeleri Oktar grubuna sızdırdığını söyleyince savcılık harekete geçti.


Adnan Oktar çetesine yönelik operasyonda toplam 175 kişi tutuklanmıştı. Tutuklandıktan sonra itirafçı olan şüphelilerin verdiği ifade savcılığı harekete geçirdi. Hürriyet'ten Damla Güler'in haberine göre; İtirafçı şüpheliler ifadesinde, Dışişleri Bakanlığı ile anlaşmalı olarak çalışan Rus uyruklu tercüman Leyla O.’nun Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve heyetinin Rusya ile yaptığı görüşmelerin tercümesini yaptıktan sonra görüşme detaylarını Adnan Oktar grubuna ilettiğini söyledi. Şüphelilerin ayrıca Leyla O.’nun Rusya’da yaşadığını ve Türk heyetlerin Rusya’ya gittiklerinde tercümanlık yaptığını da ifadelerinde belirttiği öğrenildi.

SAVCILIK BAKANLIĞA SORDU


Bunun üzerine Dışişleri Bakanlığı’na yazı yazan savcılık, bakanlığın Rusya ziyaretleri sırasında böyle bir tercümanla çalışıp çalışılmadığını sordu. Savcılık ayrıca böyle bir tercüman ile çalışılıyorsa açık kimlik bilgilerinin de kendilerine verilmesini istedi. Bakanlıktan henüz cevap gelmediği öğrenildi. (DHA)
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24