Adnan Oktar'la ilgili yeni iddia: Talimatları cezaevine...

Adnan Oktar grubunda 30 yıl yer alan Ayça Pars, yürütülen soruşturma kapsamında tutuklandı. Etkin pişmanlıktan yararlanarak çeşitli beya

Adnan Oktar'la ilgili yeni iddia: Talimatları cezaevine...

Adnan Oktar grubunda 30 yıl yer alan Ayça Pars, yürütülen soruşturma kapsamında tutuklandı. Etkin pişmanlıktan yararlanarak çeşitli beyanlarda bulunduktan sonra geçen hafta tahliye edilen Pars, örgütle ilgili önemli bilgileri paylaştı.


Adnan Oktar ve grubuna yönelik soruşturma kapsamında tutuklandıktan sonra tahliye edilen ve örgüt içinde 30 yıl kalan Ayça Pars, "Cezaevine girdikten sonra özgür oldum diyebilirim. 30 yıl sonra gelen bir özgürlük. Fiziksel olarak da kafa olarak da vicdanen de özgür oldum, çünkü vicdanımız baskı altındaydı. Söylenen şekilde düşünme, Kur'an-ı Kerim'i söylenen şekilde yorumlamak zorundaydık." dedi. Pars, örgüte nasıl girdiğini, neler yaşadığını ve cezaevinde geçirdiği zamanı anlattı. Pars, 17 yaşında kolejde okuyan arkadaşlarıyla yazlıkta kalırken dini bilgiler anlatan ve o zaman "Adnancılar" olarak isimlendirilen bazı insanlarla tanıştığını belirterek, bir süre sonra Ortaköy'deki eve götürülerek Adnan Oktar'la tanıştırıldıklarını söyledi.

Çevrelerindeki kendilerine benzeyen insanların da dinle ilgilendiklerini görünce onlara güvendiklerini ifade eden Pars, şöyle devam etti: "Yaşadığımız çevreden dolayı dinden biraz uzaktık. Ben dinimi öğrenmek, yaşamak istiyordum ama çevremde hiç kimse yoktu. Bir baktım burada böyle bir çevre var ben de inancımı bunlarla yaşamak istedim, hem çevremden kopmamış olup hem de dinimi yaşamak istiyordum." (AA)


Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2018, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24