Ahmet Çakar'a müebbet hapis

İznik’te bir iş yerinde ve Ayasofya Camii tuvaletinde işlenen cinayetlerin faili olarak İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan çifte cin

Ahmet Çakar'a müebbet hapis
İznik’te bir iş yerinde ve Ayasofya Camii tuvaletinde işlenen cinayetlerin faili olarak İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan çifte cinayet sanığına ceza yağdı. Akli dengesi yerinde olduğu rapor ile tespit edilen sanık Ahmet Çakar’a ağırlaştırılmış müebbet ve çifte müebbet ile 5 yıl hapis cezası verildi.

İznik'te boş bir iş yerinde cansız bedeni bulunan Hakan İ. ve 7 Temmuz tarihinde Ayasofya Camii tuvaletinde cesedi bulunan Necmettin P.'nin katil zanlısı Ahmet Çakar’ın yargılanmasında karar çıktı. İnegöl Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkan sanık Ahmet Çakar’a, Necmettin P.’yi öldürmekten müebbet hapis cezası verilmişti. Hakan İ. cinayeti davasında son kez hakim karşısına çıkarılan adam hakkında son karar da verildi.

TAHLİYESİNİ İSTEDİ, CEZA YAĞDI

İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilerek “akli dengesi yerindedir” raporu çıkan Ahmet Çakar’a son sözü soruldu. Çifte cinayetten yargılanan Ahmet Çakar, “Tahliyemi istiyorum” dedi. Necmettin P. cinayetinden müebbet hapis cezası alan Ahmet Çakar’a, Hakan İ. cinayetinden, adam öldürmekten müebbet, nitelikli cinsel saldırıdan ağırlaştırılmış müebbet, hırsızlık suçundan ise 5 yıl hapis cezası verildi. Ahmet Çakar, çifte cinayet davasında toplamda 2 müebbet, bir ağırlaştırılmış müebbet ile 5 yıl hapis cezası aldı.
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2018, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24