Aziz Yıldırım'ın avukatından açıklamalar

Aziz Yıldırım'ın avukatından açıklamalar
Futbolda şike soruşturulması kapsamında cezaevinde tutuklu bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın avukatı Faik Işık, Metris cezaevi önünde açıklamalarda bulundu.

Ziyaret öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Işık, hakimlerle ilgili iddialarının sorulması üzerine, söylediklerinin iddia olmadığını, onların listelerini çıkarttığını ve kendisinde de birçok fotoğrafların bulunduğunu söyleyerek, "Benim elimde bol miktarda belge var. Aziz başkanın 1907'de bütün Fenerbahçeliler için başlattığı bir uygulama var. Bugün de bir Fenerbahçeli 100 yıllık formaları, kitaba çevirmişler. Başkana hediye gönderdiler" dedi.

Aziz Yıldırım'ın avukatı Işık, hakimler ve savcılara bilet gönderildiğine dair iddialara da cevap vererek, "Arkadaşlar hakimler savcılara bilet gönderilmiyor, bilet isteniyor. Her maçta 50 tane, 100 tane kamu görevlileri, bulundukları mevki dolayısıyla bilet istiyorlar. Biletler de açık, maraton tribünleri değil" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Kulübü yöneticilerinin basına yansıyan fotoğraflarıyla ilgili iddiaları da değerlendirerek, "Spor kulüplerinin yöneticilerinin bir araya gelmesi, deplasmanlarda karşılaşmaları, misafir etmeleri, yemek yemeleri, bunlardan dolayı teknik takip yapıp da basına verirseniz ve sitelerinizde yayınlarsanız, buyurun statlara bedava biletlerle geliyorsunuz, eğer bunlar arasında bir şike örgütü varsa, demek ki bu örgütün bedavacı kısmında başkaları da var. Onların da fotoğrafları, kongre üyelikleri var. Ben bu sayıyı az zannediyordum. 20 kişi falan demiştim. Her şeyden örgüt üyeliği çıkarırsanız, size soruyorum savunma ne yapsın?" diye konuştu.

Işık, sözlerinin kimseyi zan altında bırakmadığını, gerektiğinde isimlerini açıklayacaklarını belirterek, "Beşiktaş'ın, Trabzon'un, Galatasaray'ın bütün takımların, kongrelerine bakın. Kongre üyelerinin içinde suçlular da bulunabilir, ama onlarla suç birliği içinde olduğunuz anlamına gelmez" şeklinde konuştu. .

Giresun da olan bir operasyonun Fenerbahçe'yle bağlanmasını doğru bulmadığını söyleyen Işık, "Bu deliller nasıl elde edilmiştir? Hukuki midir? Bunlar yargılamanın konusudur, ama ortada yargılama falan kalmadı. Poliste ifade vermeyeceğim dediği halde, biz delillerin ne olduğunu bilmiyoruz. Bunu bilmediğiniz halde hastaneye sevk edilirken, üstünde ikametgah adresi olarak, Metris 1-2 cezaevi yazıyordu. Şimdi Metris'teyiz" dedi.

Soruşturmayı yapanlara karşı bir tazminat davası açacaklarını da sözlerine ekleyen Işık, Dünya Fenerbahçeliler günü sebebiyle Başkan Aziz Yıldırıma, Fenerbahçe formalarından oluşan dergiyi getirdi ve basın mensuplarına gösterdi.

CİHAN
Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2011, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24