BTSO Kampüsünde öğrenciler gazdan zehirledi

Bursa'da eğitim kampusunda gaz kokusundan çok sayıda öğrenci zehirlendi. Edinilen bilgiye göre, Yeniceabat BTSO Eğitim Kampusu'nu ner

BTSO Kampüsünde öğrenciler gazdan zehirledi
Bursa'da eğitim kampusunda gaz kokusundan çok sayıda öğrenci zehirlendi.

Edinilen bilgiye göre, Yeniceabat BTSO Eğitim Kampusu'nu nereden geldiği bilinmeyen bir gaz kokusu kapladı. 10 bine yakın öğrencinin eğitim gördüğü 4 okul ve 2 öğrenci yurdu bulunan kampusta büyük panik yaşandı. Okul binalarına dolan esrarengiz koku öğrencileri etkiledi. İdareciler okulu tahliye ederek öğrencileri bahçeye çıkardı. Gazdan fenalaşan 26 öğrenci için ambulans çağrılırıken, ortalık ana baba gününe döndü. Mide bulantısı şikayeti olan öğrenciler ambulanslarla hastanelere sevk edildi. Gazdan öğretmenlerin de etkilendiği görüldü.
Kampusa AFAD, UMKE ve Sivil Savunma Müdürlüğü ile 112 ekipleri sevk edildi. Gaz kokusunun sebebi henüz belirlenemezken, BURSAGAZ, doğalgaz hattında herhangi bir kaçak olmadığını söyledi. AFAD ekipleri cihazlarla gaz kaçağı olup olmadığını araştırıyor. Ekipler, esrarengiz kokunun kaynağını henüz belirleyemezken, 6 ay önce de Kestel'deki çimento fabrikasının fırınlarında endüstriyel katı atık yakılması sebebiyle şehrin doğu bölgesine yayılan koku binlerce insanı etkilemiş, kokunun kaynağı sonradan ortaya çıkmıştı.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8