'Dehşet Çiftliği'ne sadece 23 yıl hapis!

Yurttan kaçan yaşı küçük kızları çiftliğinde zorla alıkoyarak cinsel istismarda bulunan, çocuklara şantaj yapan cani Abuzer S. 23 yıl

'Dehşet Çiftliği'ne sadece 23 yıl hapis!

Yurttan kaçan yaşı küçük kızları çiftliğinde zorla alıkoyarak cinsel istismarda bulunan, çocuklara şantaj yapan cani Abuzer S. 23 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 


İstanbul'da meydana gelen olayda, Ataşehir Kayışdağı’nda yurttan kaçan bazı kızları bir çiftlikte tuttuğu ve cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Abuzer S.’nin, “çocuğun cinsel istismarı”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “reşit olmayanla cinsel ilişki”, “şantaj”, “silahla tehdit” ve “ruhsatsız tabanca, mermi ve muştayı taşımak veya bulundurmak” suçlarından 62 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle yargılanmasına devam edildi.  Anadolu 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Abuzer S. cezaevinden getirilirken, taraf avukatları da salonda hazır bulundu.


“Beni tehdit etti, şikayetçiyim”


Duruşmaya Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlanan 17 yaşındaki mağdur A.K., sanığın kendisine zorla kötü şeyler yaptığını söyleyerek, görüntüleri sosyal medyada yayacağını söyleyip tehdit ettiğini anlattı. Mağdur beyanında sanıktan şikayetçi olduğunu söyledi.
Bunun üzerine tanık olarak dinlenen K.B., mağdur A.K.’nin iddialarının doğru olmadığını, sanığın mağdura yönelik tehditte bulunmadığını belirtti.  Son sözü sorulan sanık Abuzer S., “Ben onları kendi çocuğumda ayrı tutmadım. Kötülük yapmadım, yapsam kendi ailemin yanına götürmezdim” diyerek tahliyesini ve beraatini istedi.


Sanığa 23 yıl hapis cezası


Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık Abuzer S.’yi mağdur A.K.’ye yönelik “çocuğun cinsel istismarı” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan 21 yıl hapse çarptırdı. Mahkeme ayrıca sanık hakkında “şantaj” ve “ruhsatsız silah veya mermi bulundurma” suçlarından toplamda 2 yıl hapis cezası verdi. Öte yandan sanığın mağdurlar H.Ö., A.U. ve K.Ü.’ye yönelik “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “silahla tehdit” suçlarından oluşan dava dosyası görevsizlikle Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Abuzer S., 3 kız çocuğuna yönelik eylemlerinden dolayı Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.


Olayın Geçmişi


Ataşehir Kayışdağı’nda 21 Şubat 2018 tarihinde yurttan kaçan kızların bir çiftlikte silah zoruyla alıkonulduğu ve zorla cinsel istismara uğratılarak görüntülerinin kaydedildiği iddiası üzerine çiftlik sahibi Abuzer S., tutuklanmıştı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Abuzer S., hakkında 62 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Hazırlanan iddianamede, Abuzer S.’nin İstanbul’daki yurtlardan kaçıp yanına gelen 18 yaşından küçük kız çocuklarını Ataşehir’deki evinde ve çiftliğinde alıkoyduğu belirtilmişti. Abuzer S.’nin 18 yaşından küçük kız çocukları A.K., H.Ö., A.U., K.Ü.’ye karşı “çocuğun cinsel istismarı”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “reşit olmayanla cinsel ilişki”, “şantaj”, “silahla tehdit” ve “ruhsatsız tabanca, mermi ve muştayı taşımak veya bulundurmak” suçlarından toplamda 24 yıldan 62 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.
Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24