Efkan Özçimen'i neden öldürdüler?

Dün gece Hacivat mahallesindeki Roman düğününde silahlı saldırı sonrası hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükseldi. Güney Marmara Roman federasyo

Efkan Özçimen'i neden öldürdüler?

Dün gece Hacivat mahallesindeki Roman düğününde silahlı saldırı sonrası hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükseldi. Güney Marmara Roman federasyonu Başkanı Efkan Özçimen ve biri çocuk biri kadın 2 kişi olay yerinde hayatını kaybetmişti. Hastaneye kaldırılan 3'ü ağır yaralı 6 kişiden biri de bu sabah yaşamını yitirdi. Adli Tıp Morgunda incelemeye alınan cenazelerin bugün öğlen saatlerinde ailelerine teslim edilmesi bekleniyor.

Efkan Özçimen'in yakın arkadaşları, olayın bir husumet ya da düşmanlıkla değil anlık gerilimle yaşandığını söyledi. Düğünde isimleri anons ederek piste davet eden Özçimen'e, "Biz daha oynayacaktık, sen başkalarını çağırdın" diye tepki gösteren davetlilerin düğün sonrasında kurşun yağdırarak çevreye rastgele ateş ettiği öğrenildi. Efkan Özçimen, çadırda yaşayan Romanların ev sahibi olması, Roman çocuklarının kötü alışkanlıklardan kurtulması için verdiği mücadele ile tanınıyordu.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8