Eşinin sevgilisinden tazminat aldı

Bursa’da ihanete uğrayan koca, boşandığı eşinin sevgilisinden 10 bin lira tazminat kazandı. 43 yaşındaki A.G., H.G. (38) ile 19 yıl önce dünya ev

Eşinin sevgilisinden tazminat aldı
Bursa’da ihanete uğrayan koca, boşandığı eşinin sevgilisinden 10 bin lira tazminat kazandı.
43 yaşındaki A.G., H.G. (38) ile 19 yıl önce dünya evine girdi. Çiftin bu evlilikten bir de çocukları oldu. A.G., 8 yıl önce eşini yorganın altında gizlice biriyle mesajlaşırken yakaladı. Genç kadın, internette tanıştığı bu kişiyi hiç görmediğini, eğlence olsun diye mesajlaştığını söyleyince, A.G.,"Bir daha görüşmeyeceğim" diye yemin eden karısını affetti. Aradan geçen süre zarfında karısını yakın takibe alan A.G., iki yıl sonra eşini yine mesajlaşırken yakaladı. Bursa 7. Aile Mahkemesi'nde boşanma davası açan A.G, delil olarak sunduğu kargo, telefon ve GPS kayıtları ile kısa sürede boşandı.
A.G., avukatı aracılığıyla boşandığı eşinin sevgilisine tazminat davası açtı. A.G.’nin dava açtığı M.K, beraber olduğu kadının kocasına kanuni faiziyle 10 bin lira tazminat ödemeye mahkum edildi. Avukat Murat Toruk, müvekkili A.G.'nin yaşadığı üzüntüden dolayı çok sıkıntı çektiğini ve verem olduğunu söyledi.
Psikolojik çöküntüye giren A.G. için araştırma yapan Toruk, “Buna benzer iki davaya rastladım. Birisi Bursa’da, birisi ise İzmir’de gerçekleşmiş. Bunları da örnek olarak mahkemeye sunduk. 2 celsede görülen davada, sanık M.K’nin, kadının evli olduğunu bilerek duygusal ilişkiye girdiğine ve A.G.’nin haklı olduğuna hükmedildi” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2014, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24