Eski polise hapis cezası!

İNEGÖL AĞIR CEZA MAHKEMESİ'NDE 5. DURUŞMASINA ÇIKAN ESKİ POLİS MEMURU HAKKINDA KARAR VERİLDİ. S.B. UYUŞTURUCU BULUNDURMAKTAN VE TİCARETİNİ YAPMAKTAN 8 YIL, 4 AY HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI. (SALİH BAKICI/BURSA-İHA)

Eski polise hapis cezası!

İnegöl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından yapılan operasyonda, uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan eski polis memuru hakkında tutuklama kararı çıktı.


 

 

Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan 20 Ağustos 2015 tarihinde gözaltına alınan emekli polis memuru, hakim karşısına çıktı. Üzerinde çok miktarda uyuşturucu hap ve bir miktar toz esrar çıkan S.B.'nin daha önce polislik yaparken işlediği benzer suçlardan dolayı meslekten ihraç edildiği ortaya çıktı. Gözaltına alındığı tarihten bu yana tutuklu olan S.B., İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi'nde son kez hakim karşısına çıktı. Yaptığı savunmada S.B., "Ben emekli polis memuruyum. Suç konusu maddelerin ele geçirildiği odayı Özgen G. adlı şahıstan kiralamıştım. Burada normalde tek başıma kalıyordum. Ancak zaman zaman daha önceden tanıdığım diğer sanık Sabri Ş.'de gelip benimle birlikte kalıyordu. Ben Özgen G.'den 3 numaralı odayı kiralamıştım. Ancak yaklaşık 10 gün önce 4 numaralı oda boşaldığı için 4 numaralı odaya taşınmıştık ve son olarak 4 numaralı odada sanık Sabri ile kalıyorduk. Olay günü polis bütün odalarda arama yapmasına rağmen, tutanaklarda 3 numaralı odada uyuşturucu madde bulunduğu iddia edildi. Halbuki, ben o zaman 3 numaralı odada kalmıyordum. Ele geçirilen uyuşturucu maddeler ile benim bir ilgim yoktur. Kime ait olduğunu da bilmiyorum. Ben narkotikte görev yaptığım için uyuşturucu madde kullandığım olmuştur. Ancak ticaretini yapmadım. Benim kaldığım apartmandaki 2 numaralı odada kalan ve adını Enver olarak tanıtan ancak gerçek isminin Dursun olarak öğrendiğim kişinin burada uyuşturucu madde sattığına birkaç kez şahit olmuştum" diye konuştu. İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi'nde 5. duruşmasına çıkan eski polis memuru hakkında karar verildi. S.B. uyuşturucu bulundurmaktan ve ticaretini yapmaktan 8 yıl, 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2016, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24