Gemlik'te yıkım gerginliği

Bursa'nın Gemlik ilçesinde belediyenin kaçak olduğu iddiası ile yıktığı binanın sahipleri ekiplere tepki gösterdi. Olaylar sırasında belediyeye ait

Gemlik'te yıkım gerginliği
Bursa'nın Gemlik ilçesinde belediyenin kaçak olduğu iddiası ile yıktığı binanın sahipleri ekiplere tepki gösterdi. Olaylar sırasında belediyeye ait bir kepçe zarar görürken, bir zabıta yaralandı.
Eşref Dinçer Mahallesi'nde odun depoları mevkiinde bulunan bir kaçak yapıyı sabah saatlerinde belediye ekipleri polis desteğiyle yıktı. Bina sahipleri ve mahalle halkı yıkıma karşı çıktı. Uzun süre zabıta görevlileri ile tartışan mahalle halkı belediyeye tepki göstererek, “Bize 20 gün önce 8 bin lira ceza kestiler, kendi imkânlarımızla yıkmak için 30 gün mühlet vermelerine rağmen bu sabah gelip binamızı yıktılar” dedi.
Mahalleli, olay yerine gelen belediye meclis üyesi Bayram Polat’ı da verdiği sözü tutmamakla suçladı. Polat kendisine gösterilen tepkilerin ardından bölgeden ayrılırken, Muşlular Derneği Başkanı Ercan Demir, mahalle halkı ve yıkılan bina sahiplerini uzun süre dil dökerek sakinleştirdi.
Mahalle halkı, söz konusu yıkıma bir anlam veremediklerini belirterek, “Çevre yolunun arka kısmı komple kaçak. Oy verdiğimiz, destek verdiğimiz için bu haldeyiz” dediler.
Zaman zaman taşkınlık yapan mahalleli, belediyeye ait iş makinesine taş atarken, kepçede hasar meydana geldi. Bir zabıta memuru da atılan taşlardan dolayı bacağından yaralandı.
Mahalleye gelen Gemlik Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin ve çok sayıda emniyet personeli, vatandaşları sükunete, haklarını hukuk önünde aramaya davet etti.
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24