Hamile kadınların intihar girişimi!

Manisa’da kocaları işsiz kalan iki hamile kadın, bir otelin altıncı katındaki pencerelere çıktı. Üzerlerine benzin döküp intihar etmek ist

Hamile kadınların intihar girişimi!
Manisa’da kocaları işsiz kalan iki hamile kadın, bir otelin altıncı katındaki pencerelere çıktı. Üzerlerine benzin döküp intihar etmek isteyen kadınları, Salihli Belediye Başkanı ikna etti.

Salihli'de özel bir şirketin işlettiği otoparklarda çalışırken, otoparkların belediye bünyesine katılmasıyla işsiz kalan Salih H. ve Halil İ.K.'nın hamile eşleri intihar etmek istedi.

Bir otelin altıncı katına çıkıp üzerlerine benzin döken 1,5 aylık hamile Hamide H. ve 2,5 aylık hamile Tuğba K. Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’nın yaklaşık iki saatlik çabasıyla ikna oldu.

Kadınların atlama ihtimaline karşı Salihli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yerde hava yastığı açarak önlem alırken, sağlık ekipleri de hazır bekletildi.

Sinir krizi geçiren iki kadın, olay yerindeki ilk müdahalenin ardından Salihli Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Kadınların ve bebeklerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Salihli'de bazı otoparklar daha önce şirketler aracılığı ile işletiliyordu. Ancak yaşanan bazı sıkıntılar nedeniyle bu ihale iptal edildi ve otoparkları belediye işletmeye başladı. Bunun sonucunda bazı arkadaşlarımız işsiz kaldı" dedi.

"İşsiz kalan arkadaşlarımızın bazılarını bir süre sonra yeniden işe alacağız" diyen Kayda, "Ancak işsizlik bir gerçek ve Salihli Belediyesi'nin işsiz olan herkesi işe alması da mümkün değil” diye ekledi.
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2014, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24