HDP'lilerden otobüse taşlı saldırı

 

HDP'lilerden otobüse taşlı saldırı
 

BURSA'DA HDP'LİLER HALK OTOBÜSÜNÜ TAŞA TUTTU OTOBÜSÜN CAMLARI KIRILIRKEN, VÜCUDUNA TAŞ İSABET EDEN ŞOFÖR BAYILDI YAVUZ SELİM SOKAKLARINA BARİKAT KURUP POLİSLERE TAŞ ATAN GÖSTERİCİLERE PANZERLER VE GAZ BOMBALARIYLA MÜDAHALE EDİLİYOR BİR BANKANIN ATM'SİNİ DE PARÇALAYAN GÖSTERİCİLER POLİSE DİRENİYORBursa'da, IŞİD'in Kobani'ye saldırılarını bahane eden HDP'liler olay çıkarttı. Grup, bir halk otobüsünü taş yağmuruna tutarken, vücuduna taş isabet eden şoför yaralandı. Yolcular büyük panik yaşarken, göstericiler bir bankanın ATM'sini de parçaladı.
Öğle saatlerinde Kent Meydanı'nda başlayan gösteriler, akşam saatlerinde Yavuz Selim Mahallesi'ne sıçradı. HDP'li gruplar, halk otobüsünü taşa tuttu. Otobüsün camları kırılırken, yolcular büyük panik yaşadı. İri bir taş isabet eden otobüs şoförü, yolcuları emniyetli bir yere getirdikten sonra bayıldı.
Bir bankanın ATM'sini de parçalayan gruplar, Ulus Meydanı'nda toplandı. Çöp konteynırlarını devirip yollara barikat kuran göstericilere güvenlik güçleri müdahale etti. Polis, panzerlerle yolları açtı. Taşlarla polise saldıran gruplara gaz bombasıyla müdahale ediliyor. Yavuz Selim ve Ulus'ta olaylar halen devam ediyor.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2014, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24