IŞİD protestosunda olaylar çıktı

IŞİD protestosunda olaylar çıktı
BURSA'DA IŞİD PROTESTOSUNDA GÖSTERİCİLERLE POLİS ARASINDA OLAYLAR ÇIKTI GÖSTERİCİLERİN TAŞLARLA SALDIRDIĞI GÜVENLİK GÜÇLERİ GAZ BOMBASI KULLANDI IŞİD'I PROTESTO EDİP, PYD VE ÖCALAN LEHİNDE SLOGANLAR ATAN HDP'LİLERE BAZI GRUPLAR TEPKİ GÖSTERİNCE ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ TOMALAR VE GAZ BOMBALARIYLA MÜDAHALE EDEN POLİS, TAŞ ADAN GÖSTERİCİLERİ DAĞITTI

Kent Meydanı'nda toplanan HDP üyeleri, terör örgütü IŞİD'in Kobani'ye yönelik saldırılarını protesto etti. Yaklaşık 100 kişilik grup önce oturma eylemi yaptı. Grup, PYD lehinde sloganlar atarken, Öcalan'ın posterini açtı. Gösteriler sırasında polis geniş güvenlik tedbirleri aldı.
O esnada meydana gelen başka bir grup, karşıt sloganlar atmaya başlayınca ortalık bir anda gerildi. HDP yanlıları bu gruba ve polislere taş atmaya başladı. Polis, Toma ile eylemcilere müdahale ederken, grup etrafa dağıldı. Köşe başlarından taş atmaya devam eden göstericiler, çevre esnafı ve vatandaşlara da zarar verdi. Taş isabet eden bazı gazeteciler yaralandı.
Polisin gaz bombası kullandığı olaylarda Kent Meydanı adeta savaş alanına döndü. Bölgeye çok sayıda takviye kuvvet sevk edilirken, karşıt görüşlülerin arasında kalan HPD'lilerden bir kişi linç edilmek istendi.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2014, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24