Jandarma Uyuşturucu Tacirlerine Göz Açtırmıyor

Bursa İl Jandarma Komutanlığı arama köpekleri Varis ile Acil’in katıldığı uyuşturucu operasyonunda 35 kilo kubar esrar ve 122 bin kök kenev

Jandarma Uyuşturucu Tacirlerine Göz Açtırmıyor
Bursa İl Jandarma Komutanlığı arama köpekleri Varis ile Acil’in katıldığı uyuşturucu operasyonunda 35 kilo kubar esrar ve 122 bin kök kenevir bitkisi ele geçirildi. 


Bursa İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmaları sonucunda Kestel ilçesinde narkotik ve psikotrop madde imal ve ticareti yapıldığının tespit edilmesi üzerine operasyon başlatıldı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ile birlikte Jandarma narkotik madde arama köpekleri Varis ve Acil’inde katılımıyla yapılan aramalarda 2 adet ruhsatsız av tüfeği ile birlikte evlere gizlenmiş yaklaşık 35 kilo kubar esrar maddesi, üç ayrı tarlada birbirleri ile irtibatlı bin 500 metre mesafede döşenmiş yağmurlama yöntemli sulama sistemi, bekleme ve emniyet kulubesi ile düzenlenmiş ekili vaziyette 122 bin 864 adet kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Operasyonla 3 ton 690 kg esrar maddesi üretimine engel olunurken, 4 şüpheli şahıs adli makamlara sevk edildi.
Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2013, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19