'Jet Fadıl' mağdurları icra yolunda

Jet Fadıl lakaplı Fadıl Akgündüz'ün şirketi aracılığıyla 18 yıl önce Antalya'dan ev almak isteyen vatandaşlar, bugün hala temeli dahi

'Jet Fadıl' mağdurları icra yolunda

Jet Fadıl lakaplı Fadıl Akgündüz'ün şirketi aracılığıyla 18 yıl önce Antalya'dan ev almak isteyen vatandaşlar, bugün hala temeli dahi atılmayan projeler için ödedikleri parayı icra yoluyla geri almaya çalışıyor.


Antalya'da yaşayan serbest avukat Semih Gökpınar, Almanya'da yaşayan müvekillerinin yıllar önce Antalya'dan bina almak istediklerini ve bu yüzden piyasada 'Jet Fadıl' diye tanınan Fadıl Akgündüz'e ait Jetpa Pazarlama Limited Şirketi'nden konut aldıklarını söyledi.  Aradan geçen sürede, evlerin temeli atılmayınca mağdurların yasal yollara başvurduğunu belirten Akgündüz, "Dava açıldı ve kazanıldı. Bu sayede icrayla tahsil yoluna geçildi. İcrayla tahsil edilirken bu arsalar haciz edildi. Bu arsalar Havaalanı yolu tarafında, ve çok değerli. Yaklaşık 43 bin 400 metrekare civarı ve kıymet takdirlerine ise 16 milyon 276 bin TL değer biçildi" dedi.  Arsaların 4 Aralık'ta icra yoluyla satışa çıkarılacağını ifade eden Avukat Gökpınar, "Karşı taraf satışların gerçekleşmemesi için her şeye itiraz edip, satışı durmaya çalışıyor. Bu konuda hukuki mücadelemize devam edeceğiz. Bunları sattırarak mağdur insanların alacaklarına kavuşmasını sağlayacağız" ifadelerini kullandı.  Öte yandan Gökpınar, arazinin borcu karşılar nitelikte olduğunu dile getirdi. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24