Lisede koku paniği! Öğrenciler tahliye edildi

Sakarya'da bulunan bir lisede yayılan keskin koku nedeniyle öğrenciler tahliye ediliyor. Afet ve Acil Durum Başkanlığı ekipleri tarafından o

Lisede koku paniği! Öğrenciler tahliye edildi

Sakarya'da bulunan bir lisede yayılan keskin koku nedeniyle öğrenciler tahliye ediliyor. Afet ve Acil Durum Başkanlığı ekipleri tarafından okulda  inceleme başlatıldı.


Olay, Erenler'deki Ali Dilmen Anadolu Lisesi'nde saat 12.30 sıralarında meydana geldi. Öğrenciler dersteyken okulda keskin bir koku yayılmaya başladı. Genizleri yakan koku nedeniyle okulda bulunan yaklaşık 800 öğrenci tahliye edildi. Doğalgaz sızıntısından şüphelenen okul yönetimi durumu Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş.'a (AGDAŞ) ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri'ne bildirdi. Okula çok sayıda AGDAŞ, 112 Acil ve polis ekibi sevk edildi. Astım ve çeşitli akciğer hastalığı bulunan öğrencilere ambulanslarda müdahale edildi. Polis de okul ve çevresinde güvenlik önlemi aldı. AGDAŞ ekiplerinin ilk incelemesinde doğalgaz sızıntısına rastlanmadı. Bunun üzerine okula Sakarya Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) ekipleri çağrıldı. AFAD ekipler okuldaki kokunun kaynağını bulmak için inceleme başlattı. (DHA)

SAKARYA'DAKI ALI DILMEN ANADOLU LISESINDE DERS SIRASINDA GENIZLERI YAKAN KOKU ETKILI OLUNCA OGRENCILER TAHLIYE EDILDI. DOGALGAZ KACAGI SUPHESI UZERINE AGDAS VE AFAD EKIPLERI INCELEME BASLATTI. FOTOGRAF: AZIZ GUVENER ADAPAZARI DHA)
Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24