Maraşta 'Suriyeli istemiyoruz' protestosu!

Kahramanmaraş'taki Suriyeli göçmenlere karşı pazar günü başlayan eylemler, pazartesi de devam etti. Suriyelileri kentte istemediklerini söyleye

Maraşta 'Suriyeli istemiyoruz' protestosu!
Kahramanmaraş'taki Suriyeli göçmenlere karşı pazar günü başlayan eylemler, pazartesi de devam etti. Suriyelileri kentte istemediklerini söyleyen eylemcilere polis müdahale etti.

Kent Meydanı'nda toplanan grup, Suriyelilerin kentte suç işleyip huzursuzluk çıkardıklarını söyleyerek eylem yaptı. Dağılmaları yönündeki uyarıları dikkate almayan gruba, polis müdahalede bulundu.

Ara sokaklara kaçan göstericiler, Dere Pazarı'nda yeniden buluşarak slogan atmaya devam etti. Polis, bazı göstericileri gözaltına aldı.

Gösteriler sırasında bazı Suriyeliler polis ekiplerinin yanına gelerek, evlerinin taşlandığı gerekçesiyle yardım istedi.

Pazar günü de benzer bir eyleme şahit olan kentte, Suriyelilere ait dükkânlara saldırılar olmuştu. Dükkânların tabelaları sökülmüş ve camlarına taş atılmıştı.

İçinde Suriyeli bir ailenin olduğu otomobilin camlarını kıran grup, polisin havaya ateş açmasının ardından dağılmıştı.

Adana'da da esnaf ile Suriyeli sığınmacılar arasında 'işyeri açıp ticaret yapma' konusunda pazartesi günü yaşanan tartışma şiddete dönüştü.

Seyhan ilçesine bağlı Mirzaçelebi Mahallesi’nde elleri satırlı, yüzleri maskeli kimliği belirsiz kişiler, Suriyeli sığınmacıların işyerlerini basıp, camlarını kırdı, ürünlerini tahrip etti. Polisin araya girmesiyle olaylar yatıştı
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2014, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24