Trafikte tartıştığı genci öldürdü, 'meşru müdafa' dedi

Bursa'da trafikte yol verme meselesi yüzünden tartıştığı Can Görkem Bayraktar'ı öldüren travesti Derya Yıldırım ilk kez hakim karşıs

Trafikte tartıştığı genci öldürdü, 'meşru müdafa' dedi

Bursa'da trafikte yol verme meselesi yüzünden tartıştığı Can Görkem Bayraktar'ı öldüren travesti Derya Yıldırım ilk kez hakim karşısına çıktı. Yıldırım duruşmada 'meşru müdafa' diyerek kendini savundu.


Olay 23 Nisan tarihinde merkez Osmangazi ilçesi Çekirge Meydanı'nda meydana geldi. Derya Yıldırım, trafikte Can Görkem Bayraktar ile yol verme meselesi yüzünden tartıştı. Yıldırım, tartışmanın ardından yola devam edip Çekirge Caddesi'ndeki evine gitti. Bayraktar da Yıldırım'ı takip etti. Bayraktar, evin önünde çıkan tartışmada Yıldırım'ın kafasına vurdu. Yıldırım da Bayraktar'ı karın bölgesinden bıçakladı. Hastaneye kaldırılan Bayraktar, doktorların müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.


Daha önce de erkek arkadaşını öldürmüş


Olaydan sonra tutuklanan Derya Yıldırım hakkında hazırlanan iddianamede sanığın daha önce de İzmir’de birlikte yaşadığı erkek arkadaşını öldürdüğü ortaya çıkmış ve Yıldırım için müebbet hapis istemiyle dava açılmıştı. İddianamenin kabul edilmesinin ardından Derya Yıldırım ilk kez hakim karşısına çıktı.
Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya Can Görkem Bayraktar’ın yakınları ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada savunma yapması istenen Derya Yıldırım ilk savunmasını tekrar ederek Bayraktar ile trafikte tartıştıklarını daha sonra Bayraktar’ın bıçakla kendisini takip ettiğini ve saldırmak istediğini o esnada kendini korumaya çalıştığını ve Bayraktar’ı öldürme kastı olmadığını söyledi. Duruşma eksik evrakların tamamlanması için ileri bir tarihe ertelendi. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2018, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner8