Tunceli'de HES'e bombalı sabotaj!

Tunceli'de regülatör ve HES'e konan patlayıcı ana kumanda merkezi ile binada hasara neden olurken, firma elektrik üretimini durdurdu. &

Tunceli'de HES'e bombalı sabotaj!
Tunceli'de regülatör ve HES'e konan patlayıcı ana kumanda merkezi ile binada hasara neden olurken, firma elektrik üretimini durdurdu.

 

Edinilen bilgiye göre, Ovacık ilçesi Mercan Vadisi'nde bulunan Mercan Regülatörü ve HES işletmesine yasadışı TKPML-TİKKO mensubu bir grup tarafından dün akşam saatlerinde baskın düzenlendi. İşletmede bulunan güvenlik görevlileri ile işçileri dışarı çıkaran örgüt mensupları bina içerisinde patlayıcı düzeneği yerleştirdi. Örgüt mensuplarının yerleştirdikleri düzeneği uzaktan kumandayla patlatması sonucu bina içerisinde ve ana kumanda merkezinde büyük hasar meydana geldi.

ELEKTİRİK ÜRETİMİ DURDU

Olayın ardından bölgeden uzaklaşan örgüt mensuplarına yönelik operasyon başlatılırken, regülatör ve HES'i işleten firma elektrik üretimini durdurdu.

SALDIRIYI TKP/ML - TİKKO İŞİ

Öte yandan, Tunceli Valiliği de konuya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, Ovacık Mercan HES'deki işçilerin dün saat 20.40 sıralarında terör örgütü TKP/ML-TİKKO mensuplarınca dışarı çıkarıldığı ve binaya yerleştirilen patlayıcının kablo düzeneğiyle uzaktan patlatıldığı belirtildi.

Olayda herhangi bir can kaybı yaşanmadığı ifade edildi.

Mercan HES'e 2 Ağustos'ta TKP/ML-TİKKO mensuplarınca yerleştirilen 2 kilogramlık el yapımı patlayıcı, güvenlik güçleri tarafından tesirsiz hale getirilmişti.
Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2014, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19