Ya tecavüz ya infaz!

PKK terör örgütünden kaçan kadın teröristlerin itirafları kan dondurdu. Bölücü terör örgütünün sözde yöneticilerinin taciz ve teca

Ya tecavüz ya infaz!

PKK terör örgütünden kaçan kadın teröristlerin itirafları kan dondurdu. Bölücü terör örgütünün sözde yöneticilerinin taciz ve tecavüzlerinden kurtulmaya çalışan kadın teröristler, kaçmayı başaramadıkları takdirde infazla cezalandırılıyor. PKK’nın sözcüsü HDP ile ‘zillet ittifakı’ kuran CHP’nin seçmenine bu ortaklığı nasıl savunacağı merak ediliyor.


 

Yaklaşan 31 Mart seçimleri öncesinde HDP’nin sözcüsü olduğu PKK’nın kirli yüzü bir kez daha ortaya çıktı. Örgütten kaçmayı başaran kadın teröristlerin itiraflarına yansıyan tecavüz vakaları gündeme bomba gibi düştü. Terör örgütüne üye olan ya da zorla kaçırılan kadın teröristler, PKK’nın sözde yöneticileri tarafından defalarca tecavüze uğradıklarını söylediler. CHP-İYİ Parti-HDP’nin ‘zillet ittifakı’nın devam etmesi en çok terör örgütünün işine gelecek. Bölücü terör örgütüne açıkça destek veren HDP ile kol kola gezen CHP, yaşanan gelişmelerden sonra millete nasıl hesap verecek?

TECAVÜZDEN KURTULUŞ ANCAK ÖLÜMLE MÜMKÜN!


Bölücü terör örgütü PKK’nın sözde yöneticilerinin taciz ve tecavüzlerinden kurtulmaya çalışan kadın teröristler, kaçmayı başaramadıkları takdirde infazla cezalandırılıyor. Bazı kadın teröristler ise intiharı seçiyor. Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, güvenlik güçlerince yakalanan ya da teslim olan PKK'lı teröristlerin ifadeleri, örgüt içerisinde kadınlara uygulanan cinsel istismar ve tecavüz olaylarının boyutunu gözler önüne seriyor. PKK'nın sözde üst düzey yöneticilerinden Murat Karayılan'ın 2002-2003 yıllarında korumalığını yapan bir terörist, güvenlik güçlerine teslim olduktan sonra verdiği ifadede, "İstanbullu Dilan uzun boylu, sarışın ve zayıftı. Murat Karayılan'ın tecavüzüne uğrayınca el bombasıyla intihar etti." dedi. Güvenlik güçlerine teslim olan bir kadın terörist, PKK içinde yaşanan çirkinliklere ilişkin "Kandil'e ayak bastığımın ikinci gecesi tecavüze uğradım. Sabahleyin sorumluya söyledim. 'Olayı gel bana anlat' diyerek götürdüğü kendi sığınağında o da bana tecavüz etti." ifadesini kullandı.

TECAVÜZ OLAYLARININ ÜZERİ KAPATILIYOR


Geçen yıl yakalanan terörist C.K, bölücü terör örgütü PKK içinde kadın teröristlere tecavüz eden ve cinsel saldırıda bulunan sözde üst yönetimdekilerin herhangi bir ceza almadıklarını ve olayların kapatıldığını söyledi. Teröristlerden K.A. ise ifadesinde, "Örgüt içindeki elebaşları, kadın teröristlere cinsel istismarda bulunuyor. Orada bunu engelleyecek bir güç yok. Bu konuda mağdur olduğunu bildiğim çok kadın var. Bu kadınlar örgütün çirkin yüzünü görüp en sonunda PKK'dan kaçtılar." dedi. Geçen yıl güvenlik güçlerine teslim olan kadın terörist R.Ç. de nöbet tuttuğu sırada erkek teröristin kendisini önce elle ve sözle taciz ettiğini, daha sonra da tecavüz girişiminde bulunduğu anlattı. Kadın terörist, bunun üzerine örgütten kaçtığını ifade etti. "Zilan Dicle" kod adlı kadın terörist, "Mahmurlu Kürt bir ailenin 5 çocuğundan biriydi. Sürekli cinsel taciz gördüğünü söyleyerek ağlıyordu. Geçen yıl Bole kampında el bombasıyla intihar ettiğini duydum. Daha sonra bu kişinin 'Beritan Hilal' kod adlı Zeynep olduğunu ve sürekli tecavüze uğradığı için intihar ettiğini öğrendim." ifadesini kullandı.

HAMİLE KALDIĞI İÇİN NEHİRE ATILDI


Terörist ifadelerinden elde edilen bilgilere göre, PKK'lı kadın teröristler, örgütün terör eylemlerinde bulunmaya başladığı dönemden beri erkek teröristlerin istismarına maruz kalıyor. Kadın terörist "Mardinli Rojin", 1995'te Suriye'ye örgüt elebaşı Abdullah Öcalan'ın yanına gönderildiği süreçte sözde üst yönetimden H.A'nın tecavüzüne uğradı. Kadın terörist, 6 aylık hamile olduğu öğrenilince Öcalan'ın talimatıyla canlı canlı Dicle Nehri'ne atılarak öldürüldü. Örgüt içinde yaşananları anlatan kadın terörist B.A ise 1994'te bir erkek terörist tarafından hamile bırakılan terörist S.Ç'nin infaz edildiğini, bir başka kadın teröristin de PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi terörist Osman Öcalan ile ilişki yaşadıktan sonra intihar ettiğini belirtti. (AA)

 

CHP-HDPKK SEÇİMLERDE KOL KOLA


HDP İstanbul, İzmir gibi büyükşehirlerde aday çıkarmayarak dolaylı yoldan Millet İttifakı'nı destekliyor ancak bazı belediyelerde durum farklı. İzmir'de Tunç Soyer için açık destek kararı alan HDP, İstanbul Beyoğlu'nda da aynı kararı aldı. HDP'li vekil Meral Danış Beştaş konuya ilişkin şöyle konuştu: "Alper Taş'a yönelik yine sahadan şöyle bir tespitimiz var. Kendisinin hangi parti olduğuna bakmaksızın pozitif bir havasının olduğu söylüyoruz. İstanbul'daki pek çok demokrasi kesimlerinin, odaların sendikaların… Geniş bir yığının Alper Taş'tan yana pozitif bir eğilimi olduğunu görüyoruz. Bunun sonucunda Alper Taş'ı desteklememek gibi bir seçeneğimiz yok. HDP seçmeni Beyoğlu'nda Alper Taş'ı destekleyecektir."

HDP'nin CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak belirlediği Tunç Soyer'e desteği netleşti. HDP İzmir İl Eş Başkanı Kadir Baydur, "31 Mart yerel seçimlerinde HDP'nin İzmir'deki tavrı ne olacak?" şeklindeki soruya "Genel merkez düzeyinde Batı metropollerinde olabildiğince muhalefet adaylarıyla ortaklaşabilmek için parti olarak fedakarlık yapacağımızı açıkladık. Bu çerçevede genel merkezimiz (İzmir) büyükşehirde aday çıkarmayacağımızı deklare etti. Bu konuda bir yol haritası belirledik. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Tunç Soyer'i destekleyeceğiz. Kararımız bu konuda net. Bizim çizdiğimiz profile en uygun adayın Tunç Soyer olduğunu söyleyebiliriz rahatlıkla" açıklaması yaptı. (AA)

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24