Yolda yürürken yüzüne kimyasal madde atıldı

Konya'da bir kadın, yolda yürürken yüzüne atılan kimyasal madde ile yaralandı. Henüz belirlenemeyen maddenin kadında görme kaybına neden olab

Yolda yürürken yüzüne kimyasal madde atıldı
Konya'da bir kadın, yolda yürürken yüzüne atılan kimyasal madde ile yaralandı. Henüz belirlenemeyen maddenin kadında görme kaybına neden olabileceği bildirildi.


Konya'da yolda yürüyen kadın, arkasından yaklaşan kişinin yüzüne kimyasal madde atması sonucu yaralandı.

Alınan bilgiye göre, bir sitede güvenlik görevlisi olarak çalışan Rukiye K, (25) sabah işe gitmek için kaldığı yurttan ayrıldı. Merkez Selçuklu ilçesi İhsaniye Mahallesi'nde yürürken arkasından yaklaşan kişi, kadının yüzüne kimyasal madde attı.

Yüzüne isabet eden maddenin etkisiyle çığlık atan Rukiye K'nin yardımına çevredeki esnaf koştu.

112 Acil Servis ekibince Konya Başkent Üniversitesi Hastanesine kaldırılan kadının tedavisi sürüyor.

Polis, kimliği henüz belirlenemeyen zanlının yakalanması için çalışma başlattı, kadının, saldırganı tanımadığını söylediği öğrenildi.

"GÖRME KAYBINA NEDEN OLABİLİR"

Hastanenin göz hastalıkları uzmanı Doç. Dr. Ali Kal, hastanın kendilerine gözünde yanma, batma ve ağrı şikayetiyle getirildiğini söyledi.

Hastanın gözlerinde atılan maddenin etkisiyle kızarıklık oluştuğunu belirten Kal, "Özellikle sol gözünde daha fazla olmak üzere korneada hasar vardı. Sol gözündeki yanık daha fazla olduğu için hastayı tedavi altına aldık" dedi.

Kal, atılan maddenin ne olduğuna dair henüz bilgileri olmadığını dile getirerek, "Hastamız yüzüne sıvı bir madde atıldığını söyledi. Tedavisi devam ediyor. Şu anda gözüne hangi maddenin atıldığına dair bir tespit yapılamadı fakat hastamızın gözünde kalıcı hasar olma ihtimali var. Gözde ilerleyen görme kaybına, ameliyata ve kornea nakli tedavisine sebep olabilir" ifadelerini kullandı.

(NTV)

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2017, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24