Zorla, süründürerek aldılar!

İstanbul Bağcılar'da 11 yaşındaki Yağmur'un annesi Züleyha Çorlu tarafından icra memurları aracılığıyla babası Metin Çorlu'dan 'zorl

Zorla, süründürerek aldılar!

İstanbul Bağcılar'da 11 yaşındaki Yağmur'un annesi Züleyha Çorlu tarafından icra memurları aracılığıyla babası Metin Çorlu'dan 'zorla' alınması Türkiye'nin gündemine oturdu. Görüntülerden sonra Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı harekete geçerek sürecin takipçisi olacaklarını belirtti.


İstanbul Bağcılar'da 11 yaşındaki minik Yağmur’un annesi Züleyha Çorlu tarafından icra memurları aracılığıyla babası Metin Çorlu’dan ‘zorla’ alınması haberi üzerine Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık yetkilileri, baba Metin Çorlu’yu Bağcılar'daki evinde ziyaret etti. Yaşanan sürece dair babadan bilgi alan yetkililer, sürecin takipçisi olacaklarını belirterek evden ayrıldı.

“ANNESİNDEN ŞİDDET GÖRDÜĞÜNE DAİR RAPORLARI VAR"


Kızını almak için her türlü mücadeleyi vereceğini belirten baba Metin Çorlu, “Ben sadece adalet istiyorum. Ben kızımın peşindeyim. Kızımı zorla aldılar. Süründürerek aldılar. O bir insan, 11 yaşında. Annesinden şiddet gördüğüne dair raporları var. Memurlar ayın 23’ünde buraya gelerek eşyalarını aldılar. En son da dün icra memurları geldiler. Kızım gitmek istemediğini söyledi. Annesinden şiddet gördüğünü söyledi. Ona rağmen zorla aldılar. Şuan pedagog raporu var. Bakın kızımın durumu nasıl. Neler yapmış kızıma. Sinemalarda bırakmış, kendisi gezmeye gitmiş. Parmağını kırmış haberim yok. Okula giderken düştü dediler. Sonra kızım baba annem beni döverek parmağımı kırdım dedi” diye konuştu.

“KIZIM 'BABA İNTİHAR EDECEĞİM' DEDİ”


Konunun basında yer almasının ardından bakanlık yetkililerinin kendilerini ziyaret ettiğini söyleyen Çorlu, “Şu an bakanlık yetkilileri evimizde. Ben İçişleri Bakanlığından, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından rica ediyorum. Ne olur görevlerini yapsınlar. Ben bir babayım, ne olur beni anlayın. Kızım 'baba intihar edeceğim' dedi. Şu an hayatından endişe ediyorum. Bakanlık yetkilileri evdeler. İlgileniyorlar. Kameraların içeri girmesini istemediler. Bana sorular sordular. Bana raporların fotokopilerini çektirmemi söylediler. Şu an kızımı alabileceğime ilişkin bilgi vermediler. Kamera kayıtlarını izlediler biraz” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24