AK Parti Gemlik’te Neler Oluyor?

2019 Mart ayında yapılan yerel seçimlerde AK Parti’nin kaybettiği belediye sonucu istifa eden ilçe yönetiminin yerine görevi devralan Şamil Yiğit ve yönetimi yaklaşık 2 yıla aşkın bir süredir faaliyetlerini sürdürmekte. Gel gelelim bu faaliyetler hemşehri dernek ve kurum müdürlerini ziyaret etmekten öteye geçemeyen, iktidar partisi temsiliyetini hakkıyla yansıtamayan bir profil çizmekte olduğu artık yüksek sesle konuşulur vaziyette… Öyle ki, kendilerinin göreve gelmesine şerh kullanmayan aksine destek veren bölge vekilinin bile aleyhinde konuşulur olması, Cumhurbaşkanı’nın ‘partinin bel kemiği’ dediği gençlik kollarına, gençlik kolları başkanı nezdinde ile şiddetli geçimsizlik yaşaması, teşkilat içi koordinasyonsuzluk, ilçede tabanı konsolide edecek adımlar atılmaması, CHP’li belediyenin muhalefeti hissedememesi başlıca rahatsızlıklar arasında… İl yönetiminde bazı birim başkanlarının, Gemlik İlçe Başkanı ve yönetimi ile alakalı ‘devam etmemeli’ beyanlarını artık çekinmeden verdiğini bilmekte fayda var.

Geçtiğimiz haftalarda CHP’li Gemlik Belediyesinin özel kalem ataması onaylanmış, devletin Cumhurbaşkanı’na özelde doğrudan, Twitter’da dolaylı olarak söylemedik lafı bırakmayan şahıs bu devlete memur edilmiş. AK Parti Gemlik İlçe teşkilatının bir tepkisini duyan oldu mu? Yahut ilçe teşkilatının bir girişimi olsa bu atama iktidar partisinin uhdesinde olan bakanlıktan onay alır mıydı? Bu konu Çevre Bakanı Murat Kurum ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya arz edildi mi? Recep Tayyip Erdoğan bunu hak ediyor mu? Ahvâl bu… İl Başkanı Davut Gürkan disiplinli, not alan iyi bir gözlemci elbette körfez kıyılarını da gözlemliyor.

Kulağı Geçen Boynuz: Ayhan Salman

Arkasında bıraktığı binbir hadise ile görevinden azledilen İl Başkanı yerine Bursa teşkilatlarında tanınmamasına rağmen görevi devralan Ayhan Salman, sıfır karizması, lise tahsili ve çocukluk arkadaşı Büyükşehir Belediye Başkanı ile dayanışma ile görevini yapıp akabinde Davut Gürkan’a devretti… Fakat İl Başkanlığından alınmasına sebep olan balkan güçleri, Salman’ın MKYK’ya girmesine engel olamadı. Öyle ki, son güne kadar görevden aldırdığı İl Başkanı için “artık siyasi hayatı bitti” diyen macır gücü, saatler kala öğrendiği Salman’ın MKYK’yı girişi soğuk duş etkisi yaratmış. Sayın Salman’ın ihtirasların değil ihtiyaçların peşinden koşması temennisiyle görevi hayırlı olsun.

Çok iyi kahve: Baycan Bey

Üniversiteden arkadaşımla birlikte Ulucami’de eda ettiğimiz Cuma namazı sonrası Fidan Han’da bulunan “Baycan Bey'in Meşhur Kahvesi” isimli mekanda soluğu aldık. Müşterilerin birçoğu sosyal mecralarda paylaşmak için fotoğraf çektiren genç kızlarımızla doluydu. Çok fazla kahve sevdalısı biri olmamakla beraber kahvenin tadının önüne sunumlara da karşıyım Baycan Bey’de içtiğim kahve muhteşemdi. Meraklısına duyurulur

Haftanın Sözü

‘’Yüz kızarıklığı erdemin rengidir.’’ Diyojen

Hasan Feridun Çağlayangil

https://twitter.com/hfcaglayangil

YORUM EKLE

banner19

banner24