AK Parti ve İznik

Seçim çalışmaları hızla devam ediyor. AK Parti “biz iktidarız seçimi nasılsa alırız” havasında hiç değil. Yıllardır her seçimi nasıl ciddiye alıp, ayrı strateji geliştirip, seçim çalışması yaparak seçimleri kazandıysa bu seçimde de aynı şekilde hareket ediyor. Hiç boşluk bırakmıyor. Bir kere AK Parti bu konuda tam olarak kurumsal bir yapıya bürünmüş. Kim, ne zaman, kiminle, nerede hangi çalışmaya katılacak önceden belli. Seçim Koordinasyon Merkezleri tam bir profesyonellikle çalışıyor. Ve bu çalışmaları Genel Merkez bire bir izliyor. Her gün yapılan çalışmalar akşamına rapor ediliyor. Ve bu raporları Genel Merkez anında görüyor.

Pazartesi günü bu çalışmalardan birine katıldık. Bursa Teşkilatı tam kadro İznik’e çıkartma yaptı. Gündüz, yapımı tamamlanan Aydınlar Köyü Sulama Göleti’nin açılışı, köy ziyaretleri,  akşama ise İznik Belediye Başkan adayı Kağan Mehmet Usta’nın proje tanıtım toplantısı vardı.

Ak Parti o kadar yatırım yapmasına rağmen, gölet yaptığı köyde dahi seçmenine son derece mütevazı davranıyor. “Yapacağız, daha da yapacağız” diyor. “Biz sizlerin hizmetçisiyiz” diyor. Kimseyi ötekileştirmiyor. Köyün yaşlısına en önde yer verip oturtuyor. Elini öpüyor. Ve nazikçe oylarını istiyor. “Sizin oylarınız her şeyden değerli” diyor. “Sizin oylarınızın gücü tüm silahlardan daha güçlü” diyor. Eğer bize oy verirseniz “Türkiye’yi daha güçlü yarınlara taşıyabiliriz” diyor.  Ak parti, teşkilatı ile vekilleri ile Başkanları ve Başkan adayları ile Ak Partinin Milletin kendisi olduğunu köylüsüne dahi kanıksattırmış. Artık Millet biliyor ki, Ak Parti kadroları Devlet olduklarında Milletin kendisi Devlet olmuştur. Kendisi Belediye Başkanı olmuştur veya olacaktır. Devlet Millet kaynaşması bu olması gerek. Bunu Ak Partinin seçim çalışmalarına gittiğinizde çok rahat görebiliyorsunuz.

Şimdi tabi burada Bursa Belediye Başkanı ve adayı Alinur Aktaş’ın samimiyeti, tevazusu ve gayreti de çok önemli,  aynı şekilde bu özellikleri İznik Belediye Başkan adayı Kağan Mehmet Usta’da da görebilirsiniz. Projelerini anlatırken kendisine son derece güveni tamdı. Dersini iyi çalışmış, arkasına taktığı ekibi iyi programlamıştı. Her projesini inanarak ve inandırarak anlattı. Akademisyen oluşu meselelere son derece ciddi ve bir o kadarda teknik yaklaştığını, kendisini izleyen çok büyük bir kitleye aktarmasını bildi. Ve tam geçer not aldı.  Seçimde kazanacak adayın önce kendi tabanına kendini inandırması gerekir ki, bunu İznik Belediye Başkan adayı Kağan Mehmet Usta, soyadına yakışır bir ustalıkla başardı.  Alinur Aktaş’ın tüm Türkiye’de ses getiren proje tanıtımını da göze aldığımızda anlaşılıyor ki, 31 Mart akşamı bu iki aday seçimi kazanırlarsa Bursa’nın özellikle Turizm alanında ki gelişmesinde bu iki ismin birlikte çalışarak Bursa geneline ve İznik’e büyük hizmetler edecekler. Dünyadan baktığımızda “İznik” adının Bursa adında daha önde olduğunu net olarak görürüz. Bundan dolayı Bursa Turizmde atılım yapacaksa ki, yapmak zorunda, bunu İznik olmadan yapması mümkün değil. Bunu Alinur Aktaş’ta, Kağan Mehmet Usta’da çok iyi görüyor ve biliyor.

Bu ciddi çalışmaların Millet nezdinde karşılığı mutlaka olacaktır. Millet kendisine sahip çıkanı, yakın davrananı, kendisi ile bütünleşenin kimler olduğunu görüyor ve biliyor. Bu seçimlerinde Milletin feraseti doğrultusunda aşılacağı kanaatindeyim.

Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala günün son konuşmasını kısa ancak çok vurgulu olarak yaptı. Hemen her cümlesi alkışlarla kesildi. Seçimin şimdiye kadar olan seçimlerden çok daha önemli olduğunu, verilecek oylarının yüksekliğinin Cumhur ittifakını daha da güçlü kılarak Vatan, Millet, Bayrak düşmanlarına fırsat vermeyeceğini vurguladı. Cumhur ittifakının yapıcı bir ittifak olduğunu karşılarında ise yıkıcı bir ittifak olduğunu bunların terörle işbirliği içinde olan bir parti ile hareket ettiğini söyledi. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 15 Temmuz öncesi meydanlarda ve konuşmalarında sürekli “Yurtta sulh” dediğini,” ben 15 Temmuz’da Başbakan olacağım”, dediğini hatırlatarak.  15 Temmuz darbe girişimini yapan FETÖ teröristlerinin o gece” Yurtta sulh” ismini kullandıklarını hatırlatarak Meral Akşener’in bundan önceden haberdar olabileceğini ima etti.

Verilen mesajlar netti. Ve bu mesajların birçoğunu Ak parti tabanı bilse de yeninden vurgulandı ve pekiştirildi. Seçime 18 gün kaldı. Ancak İznik’ te görünen o ki, Ak Parti İznik’te hem Büyük Şehirde, hem de İlçede her geçen gün oyunu daha da arttıracak gibi. Ancak hiç durmadan ve aynı ciddiyetle çalışmalar devam etmesi şart.

31 Mart akşamı göreceğiz, İznik ve tüm Bursa hatta tüm Türkiye kendine layık olanı bulup sandıktan çıkaracaktır.

Feraset içinde olan seçmene selam olsun.

Selam, sevgi ve dua ile…

 
YORUM EKLE

banner19

banner8