Bu nasıl çeviri Translate?

Google Translate servisinin İnternet’te dolaşırken hayatımızı kolaylaştırdığı bir gerçek. Fakat son günlerde ortaya çıkan bir çeviri hayli tepki çekmiş durumda.

Bu nasıl çeviri Translate?

Can Sezer

İlk kez 28 Nisan 2006’da İngilizce-Arapça çeviriler ile hizmete başlayan Google Çeviri, aradan geçen 11 yıldan uzun sürede tüm dünyada en çok kullanılan çevrimiçi çeviri hizmeti olmayı başarmıştır.Google, aradan geçen bu uzun sürede Google Çeviri’ye sayısız dili dahil etti ve dünyanın herhangi bir ülkesini ziyarete giden turistlerin en büyük yardımcısı oldu. Ayrıca eklenen pek çok özellik ile resimleri ve sesleri de tercüme etme işini üstlendi.

Google Çeviri oldukça popüler ve kaliteli olsa da mükemmel değildir. Çevirideki bazı hatalar kullanıcılar hem şaşırtmayı hem güldürmeyi hem kızdırmayı başarabilmektedir. 

Örneğin İngilizce alanına 'Are you disco' yazıldığında Türkçe çevirisinin 'Önce İngilizce öğren ayı' olduğu görülüyor. Amerika'nın Baton Rouge eyaletinde Southern Üniversitesi'nde eğitim görevlisi olan Osman Kandara'nın dikkat çektiği konu büyük tepki çekti.

İşte o paylaşım;

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2020, 23:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Umut
Umut - 13 ay Önce

%45 bunu ona insanlar öğretmiştir.

Umut
Umut - 13 ay Önce

%45 bunu ona insanlar öğretmiştir.Bunu baya bi insan ona öğretirse o da bunu söylemeye başlar

SIRADAKİ HABER

banner19

banner24