Çevre duyarlılığına bilimsel yaklaşım

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bilimi gençlere sevdirmek ve nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkı sunmak adına projelendirdiği Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM)  sosyal sorumluluk alanında gerçekleştirdiği etkinliklerle örnek oluyor.

Aileleri ve toplumu yakından ilgilendiren konularda birçok organizasyon ve bilimsel atölye çalışmalarına imza atan BTM’de, geçtiğimiz hafta sonu çevre bilincinde farkındalık yaratmak adına çok özel bir etkinlik gerçekleştirildi.  Martur Fompak Firması çalışanlarının ailelerine yönelik yapılan organizasyonda çevre kirliliğinin canlılar üzerinde etkisi anlatıldı, atık yönetimi ve geri dönüşümün önemi vurgulandı. 45 aileden 100 kişinin katıldığı etkinlikte Bilim Avcıları Ekibinin metan gazının nasıl oluştuğuna yönelik gösterisi ilgiyle izlendi. Aileler,  ‘tohum bombası’ atölye çalışması ile toprak içinde zengin bir kültür ortamı oluşturmayı, terk edilmiş arazilerin nasıl yeşillendirileceği ve toprakta bitki oluşumunun geliştirilmesi konularında bilgi sahibi oldular. BTM içindeki dev planetaryumda küresel ısınma ve iklim değişikliğinin neden ve sonuçlarına ilişkin gösterilen belgeselin arından katılımcı aileler,  ‘Görevimiz Mars’ sergisini gezerek çocukları ile birlikle nitelikli zaman geçirdiler. (Bülten)

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Mehmetçiklere mektup gönderdiler

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, ortaokul öğrencileri, Barış Pınarı Harekatına katılan Mehmetçiklere mektup gönderdi. Mektupları alan askerler, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir