Dünya çocuklarını , Suriyeli çocuklar karşılayacak

 Bursa Yenişehir Kaymakamlığı tarafından Türkiye’de ilk kez Suriyeli çocuklardan oluşturulan folklor ekibi, dünya çocuklarını karşılaya

Dünya çocuklarını , Suriyeli çocuklar karşılayacak
 Bursa Yenişehir Kaymakamlığı tarafından Türkiye’de ilk kez Suriyeli çocuklardan oluşturulan folklor ekibi, dünya çocuklarını karşılayacak.

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde 13 kız, 13 erkek öğrenciden oluşan Suriyeli folklor ekibi 23 Nisan’da havaalanında dünya çocuklarına özel gösteri yapmaya hazırlanıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, "Okuyan çocuklara dokunmamız gerektiğinin farkına vardık. Yaklaşık 350 civarında Suriyeli çocuğun örgün eğitim görmesi gerekirken, 200 civarında Suriyeli çocuğun eğitim görebildiğini tespit ettik. Yaptığımız çalışmalarla bu sayının giderek arttığını gözlemledik. Daha önce bu sayı 50 civarındayken şu an 200 civarında çocuğun eğitime devam etmesini sağladık" diye konuştu.
Kaymakam Seyitoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Örgün eğitimin içerisindeki çocuklara kendi oyunlarımızı anlatmak adına bir folklor ekibi kurmayı uygun gördük. Halk eğitim aracılığıyla folklor öğretmenlerimizden de destek aldık. 13 kız 13 erkek olmak üzere 26 kişilik folklor ekibi kurmuş olduk. Önümüzdeki dönemlerde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliği Bursa’da da olacak. Dünya çocuklarına Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği bir bayram olmasının vesilesi ile biz de Suriyeli çocuklarımıza, Sayın Cumhurbaşkanımızın politikaları çerçevesinde vermiş olduğumuz desteği göstermek adına, gelen dünya çocuklarını Suriyeli folklor ekibiyle havalimanımızda karşılayacağız. Misafir ettiğimiz çocuklara bu oyunları öğreterek, Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası olarak çocuklara ne kadar önem verdiğimizi göstermiş olacağız. Türk milletinin misafirperverliğini bütün dünya çocuklarına göstermeye çalışacağız, bütün amacımız budur.”
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2017, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24