Parmak uçlarından tuvale yansıyan sanat

 Ukraynalı ressam anne ile kızı ve torununun fırça kullanmadan parmaklarıyla tuvale yansıttıkları sanat eserleri, Nilüfer Belediyesi Halk Evi

Parmak uçlarından tuvale yansıyan sanat
 Ukraynalı ressam anne ile kızı ve torununun fırça kullanmadan parmaklarıyla tuvale yansıttıkları sanat eserleri, Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi’nde sergileniyor. 

Ukraynalı ünlü ressam Elena Kulik, kızı Elena Kulik ve torunu Anastasiya ile birlikte “Sevginin Enerjisi” isimli resim sergisini Halk Evi Sanat Galerisi’nde açtı. Anne ile kızının ve torunun fırça kullanmadan parmak uçlarını kullanarak yaptıkları karma serginin açılışına Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman, Nilüfer Belediye Meclisi üyeleri Rahşan Duygu Tursun ile Fırat Emiroğlu, Ukrayna Bursa Fahri Konsolosu Görkem Şehsuvar, Bursa Ukraynalılar Derneği üyeleri ve çok sayıda sanatsever katıldı.
Gaman sanatçılara teşekkür ederken, Emiroğlu da Nilüfer’de böyle bir sergiye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Fırat Emiroğlu, “Nilüfer Belediyesi olarak sporun, sanatın kentiyiz ve bu konuda her türlü organizasyona destek vermeye çalışıyoruz. Bu tarz organizasyonlar farklı kültürler arasında barış ve kardeşlik bağını çok daha iyi kurduğuna inanıyoruz” dedi. Elena Kulik, bir çok ülkede sanat eserlerini sergileme fırsatı buluğunu belirterek, Nilüfer Belediyesi’nin misafirperverliği ve ev sahipliğinden memnuniyet duyduğunu dile getirdi. (İHA)
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2018, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24